Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Lieldienas Latviešu ciemā Melburnā

Saulainas un saldas

Laikraksts Latvietis Nr. 499, 2018. g. 16. apr.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Lieldienu olas Latviešu ciemā. FOTO Ingrīda Biezaite.

Lieldienas Latviešu Ciemā bija saulainas un rosības pilnas. Svētku ieskaņa sākās ar Lieldienu tirdziņu, kur Ciema ļaudis varēja iegādāties saldumus paša vēderpriekiem, saviem apciemotājiem un kā vienkāršu paldies kādam no darbiniekiem. Tāpat tirdziņā starp citām lietām varēja iegādāties Lidijas Bergmansons darinātas kartītes, pēc kurām bija liels pieprasījums.

Vāzēs tika likti bērzu zari, kas pušķoti ar krāsainiem dekoriem – oliņām un lentītēm.

Tad pienāca lielais darbs pie balto olu krāsošanas sīpolu mizās; divas dienas olas tika tītas zaļās lapiņās, klāt pietinot iepriekš visu gadu krātās sīpolu mizas. Pēc divu dienu darba, klūgu grozā iegūla 58 raibas vārītas olas, kuras svētdienas rītā brokastīs vieni apēda, bet citi aiznesa uz istabu, lai varētu par skaisto darbu turpināt priecāties, atrādot to saviem ciemiņiem, kuri šajās dienās ieradās ciemos.

Pusdienās pēc izvēles Ciema iedzīvotājiem tika piedāvāts vīns, kuru bija sarūpējusi Ingrīda Hoiksa (Hawke); kāds nu kuram tīk – baltais, rozā, sarkans. Tad arī katrs tika pie mazām saldām dāvaniņām skaistā papīra kārbiņā.

Tiem, kas seko līdzi tam, kas notiek Latvijā Lieldienās, tika piedāvāts skatīties dažādus Dievkalpojumus no dažādām baznīcām Latvijā.

Svētdienas rītā Ciema baznīcā daudzi bija sanākuši uz Lieldienu Dievkalpojumu, kuru vadīja mācītājs Dainis Markovskis.

Lielāko rosību, prieku un jautrību izraisīja olu ripināšanas sacensības, kad daudzie sanākušie ripināja no koka darinātas olas, un katrs dalībnieks tika pie balvām – spožas šokolādēs olas izskatā.

Anna Švalbe pa Lieldienu laiku bija izgatavojusi pūpolu zariņus no papīra un vatītēm un dāvāja tos darbiniekiem, kas atgriezās no Lieldienu brīvdienām. Visi bija apdāvināti, apmīļoti un priecājās par atkal satikšanās prieku!

Tādas saulainas un saldas bija Lieldienas Latviešu Ciemā!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com