Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mēneša priekšmets – Marts

No muzeja „Latvieši pasaulē“ krājuma – Latviešu strādnieki Vācijā

Laikraksts Latvietis Nr. 497, 2018. g. 14. martā
Marianna Auliciema -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LaPa-muzejs

Maciņš, izgatavots no džinsu bikšu kabatas. FOTO no Ervīna Jurģa foto albuma.

Ervīns Jurģis strādāja ar citiem Limbažu meistariem Vācijas rietumos 1996.-1997. gadā, ceļot privātmājas. FOTO no Ervīna Jurģa foto albuma.

Ervīns Jurģis strādāja ar citiem Limbažu meistariem Vācijas rietumos 1996.-1997. gadā, ceļot privātmājas. FOTO no Ervīna Jurģa foto albuma.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas un Padomju Savienības sabrukuma 20. gs. 90. gadu sākumā daudzi Latvijas iedzīvotāji devās uz ārzemēm, lai labāk nopelnītu un uzlabotu savus dzīves apstākļus. Daļa pēc kāda laika atgriezās Latvijā, citi izvēlējās apmesties uz pastāvīgu dzīvi ārpus dzimtenes. Kopš Latvijas uzņemšanas Eiropas Savienībā 2004. gadā, jo īpaši ekonomiskās krīzes gados, cilvēku plūsma no Latvijas intensīvi pieauga. Aplēsts, ka 21. gadsimtā ap 250 000 Latvijas iedzīvotāju ekonomisku un citu iemeslu dēļ ir atstājuši Latviju.

Priekšmeta paraksts

Maciņš, izgatavots no džinsu bikšu kabatas. To darinājis Laimons Spridzāns Vācijā, 1993. gadā

Celtnieks Laimons Spridzāns 1993. gadā no Latvijas devās uz Vāciju, lai strādātu par celtnieku latviešu brigādē kādā dzelzsbetona rūpnīcā netālu no Braunšveigas (Braunschweig). Darba nedēļas ilgums bija sešas dienas, latviešu strādnieki mitinājās mazā vagoniņā. Lielāko daļu sapelnītās naudas latvieši sūtīja uz Latviju. Ja kāds brigādes dalībnieks brauca uz Latviju, viņš veda naudu arī darba biedru ģimenēm.

Lai nopelnītā nauda droši nonāktu galā, viņi to ielika pašgatavotā maciņā, ko, braucot uz Rīgu ar vilcienu, uzkāra kaklā un paslēpa zem drēbēm. Nauda, ko tolaik varēja Vācijā nopelnīt, Latvijas apstākļiem bija ievērojama. Laimons atceras: Ja prasīja, cik Vācijā pelnīja, viena atbilde visiem bija – „Vairāk par Gunti Ulmani – bišķi!“

Muzejs „Latvieši pasaulē“ aicina atsaukties cilvēkus, kuri pēc Latvijas neatkarības atgūšanas ir izbraukuši dzīvot, strādāt un mācīties ārpus Latvijas un vēlas pastāstīt ar savu izceļošanas stāstu un ārvalstīs gūto pieredzi.

Marianna Auliciema
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com