Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Rakstiņi par mazuļiem (3)

Sidnejas Latviešu skolas spēļu grupa – mīlīgāk saukti – „kurkulīši“

Laikraksts Latvietis Nr. 493, 2018. g. 9. febr.
Ļena Rumpe -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Spēļu grupa piedalās Jāņu pasākumā Sidnejas Latviešu namā.

„Kurkulīši“ rotaļājas un mācās.

Spēļu grupa un tās vadītāja Vēsma dejo Jaunatnes dienās. FOTO Rūdis Dancis.

Rakstu sērijā ir pienākusi kārta Sidnejas spēļu grupai. (Iepriekšējos rakstus par Pertas Zīļuku un Brisbanes Saules zaķi meklēt iepriekšējos laikrakstu numuros!)

Kāpēc tieši Kurkulīši? Sidnejas spēļu grupa darbojas pie Sidnejas Latviešu pamatskolas, kurā visām klasēm ir skaisti nosaukumi. Ir gan Vāverītes, gan Zaķīši un arī citi zvēriņi. Tad nu mazākie ir kļuvuši par Kurkulīšiem. Šajā grupā darbojas bērni, kas vēl neapmeklē Sidnejas Latviešu skolu, jo ir vēl mazi.

Sazinājos ar spēļu grupas vadītājām un uzdevu dažus jautājumus.

Kā jūs sauc un kur jūs dzīvojat?

V.: Mani sauc Vēsma Putniņa. Es dzīvoju Sidnejā.

S.: Un mani sauc Sarma Strazda. Es arī dzīvoju Sidnejā.

Kā sauc jūsu spēļu grupu?

V.: Mūsu pulciņš saucas Sidnejas Latviešu skolas spēļu grupa, jeb kādreiz to nosauc arī par Kurkulīšiem.

Kur un kad darbojas jūsu „Kurkulīši“?

V.: Parasti mēs satiekamies sestdienu rītos no 9.30 – 11.30 Sidnejas Latviešu namā vai nu gleznu izstāžu zālē vai Mārtiņa Siliņa zālē. Tomēr pirms brauciena pie mums noteikti vajag sazināties; šobrīd skolā notiek pārrunas par darbošanās laiku maiņu.

Cik ir bērnu jūsu pulciņā?

V.: Bērnu skaits ļoti svārstās. Dažreiz var atnākt viens, dažreiz desmit bērni. Pārsvarā nāk pieci vai seši bērniņi dažādos vecumos, sākot no zīdainīšiem līdz piecu gadu vecumam. Protams, visa darbošanās ir kopā ar vecākiem.

Ko jūs darāt nodarbībās?

V.: Mēs dziedam, ejam rotaļās, darinām rokdarbus un veidojam mākslu. Mēs lasām grāmatas un vienkārši spēlējamies.

Vai vecāki arī piedalās nodarbībās?

V.: Protams, darbojas visi vecāki, bet pārsvarā Sarma, es un Kate Mačēna organizē nodarbības.

Vai varat pastāstīt arī par sevi nedaudz? Kāda ir jūsu izglītība, aizraušanās?

V.: Es esmu bērnudārza pedagogs pēc izglītības, bet patlaban pavadu laiku ar savām divām mazajām meitiņām. Mācu vijoli skolas vecuma bērniem un mūziku mazajiem bērniem līdz skolas vecumam. Kādreiz es pati biju ļoti aktīva latviešu sabiedrībā – vadīju kori, dejoju tautas dejās, bet tagad darbojos spēļu grupā.

S.: Es pēc izglītības esmu zinātniece, bet pašlaik strādāju kā māte saviem diviem dēliem. Esmu Sidnejas tautas deju grupas Jautrais pāris vadītāja un mācu tautas dejas Sidnejas latviešu skolas bērniem. Kamēr mans vecākais dēls apmeklē skolu, tikmēr es darbojos ar mazajiem spēļu grupas bērniem. Mans vīrs Aleksis arī palīdz mums ar nodarbībām un to organizēšanu.

Cik saprotu, spēļu grupas bērni piedalās arī dažādos pasākumos?

S.: Jā, spēļu grupas bērni aktīvi piedalās Sidnejas Latviešu skolas pasākumos – ģimenes dienās, Jāņos un Ziemassvētkos. Nupat Kurkulīši piedalījās pat Jaunatnes dienu deju pasākumā.

Cik pārsteidzoši! Būs pieraduši pie skatītājiem jau no mazotnes! Vai jums liekas, ka šobrīd ir kādi izaicinājumi, ar ko saskaras spēļu grupa un skoliņa?

V.: Sidnejā ir diezgan grūti piesaistīt jaunus dalībniekus varbūt tāpēc, ka Sidneja ir tik ļoti plaša pilsēta, un ģimenēm ir grūti tik tālu ceļu mērot uz spēļu grupu.

S.: Es piekrītu, ka mūsu lielākais izaicinājums un vienlaicīgi arī mērķis ir piesaistīt un paturēt jaunus dalībniekus. Protams, arī skolai vienmēr vajag jaunus brīvprātīgos skolotājus, kuri būtu ar mieru nākt un palīdzēt.

Jā, es saprotu. Ir ļoti grūti atrast jaunus cilvēkus, kuriem latvietība ir dzīvesveids un kuri vēlas ar to dalīties ar citiem, ziedot savu laiku un palīdzēt uzturēt Austrālijā latviešu valodu un kultūru.

S.: Gribam tikai piebilst, ka esam atvērti jebkuriem priekšlikumiem un idejām. Dažreiz ģimenes norunā tikties kur citur, sevišķi dienās, kad ir labi laika apstākļi, tāpēc sazinieties ar vadītājām personīgi vai rakstiet uz epastu: sydneylatvianschool@gmail.com, kā arī meklējiet mūs FaceBook lapaspusēs Mazie sidnejieši vai Sidnejas Latviešu Skola.

Paldies jums par sarunu un paldies par jūsu darbu, Vēsma, Sarma un Kate! Lai jums radošs Jaunais gads, un lai piepildās jūsu cerības!

Ļena Rumpe
LAAJ Skolu nozares vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com