Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


...Ak, eglīte, ak eglīte

Ziemassvētku vecis Ciemā ieradās divas reizes

Laikraksts Latvietis Nr. 489, 2018. g. 7. janv.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LatviesuCiems

Ziemassvētku vecītis Ciemā. FOTO Ingrīda Biezaite.

...Ak, eglīte, ak eglīte,
Cik skaista tu gan esi.
Tu grezno pilis, būdiņas,
Nes visur mieru, līksmību.
Ak, eglīte, ak, eglīte,
Cik skaista tu gan esi.

Latviešu Ciemā decembris bija Ziemassvētku laika baudīšanas laiks – čaklas un uzņēmīgas saimnieces cepa piparkūkas, Ziemassvētku tirdziņā šoreiz bija plaša izvēle; varēja iegādāties jaunas štātes, saldas dāvaniņas, rotaslietas, smaržīgas sveces un Baltijas valstīs ražotus alkoholiskos dzērienus. Tad, kad dāvanas bija izvēlētas, tad turpat zālē Betija tās piedāvāja ietīt krāsainos dāvanu papīros.

Ziemassvētku gaidīšana sākās jau decembra pirmajā pusē, kad ar spurainiem eņģeļu matiem, spožām bumbām un krāsainām gaismiņām tika pušķoti gaiteņi, istabas un zāles, un plašajās Ciema telpās izvietotas un greznotas egles. Sešas lielas, kuplas skaistules dažādās vietās un vēl arī mazas, kas visas savā starpā sacentās skaistumā. Mazās egles bija gan kā dekori, citas egles būvētas no piparkūkām un viena, kas izraisīja vislielāko apbrīnu, bija izveidota kā frizūra!

Svinētāju bija tik daudz, ka Ziemassvētku vecis Ciemā ieradās divas reizes.

Vienu reizi, kad bija sajutis piparkūku un skuju smaržu, kad uz Ziemassvētku svinēšanu bija ielūgti augšas un lejas ciema iemītnieki, talcinieki un talcinieces (Par ko var izlasīt Edgara rakstā.), un tad pēc pāris dienām vecītis atgriezās ar dāvanu grozu, jo Latviešu Ciemā Austrālijā bija pamanījis Ziemeļu spārnu. Tā kā visi bija labi uzvedušies, tad abās vecīša ciemošanās reizēs visi tika pie dāvanām.

Sasniedzot ziemeļu spārnu vecītis pūta un elsa un teica: Jums nu gan te ir karsti! Kamēr vecītis atveldzējās ar limonādi, tikmēr ziemeļu spārnā dzīvojošie ļaudis, Ivaram Štubim piepalīdzot, dziedāja Ziemassvētku dziesmas.

Šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā Latviešu Ciemā bija daudz ciemiņu, daudz dāvanu un daudz pateicības vārdu…

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com