Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Skaļi un lustīgi Latviešu Ciemā svinam Oktoberfest!

Piedalījās arī Paro Ronītis

Laikraksts Latvietis Nr. 485, 2017. g. 25. nov.
Ingrīda Biezaite -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ivars Štubis vada dziedāšanu. FOTO Ingrīda Biezaite.

LatviesuCiems

Jau iepriekšējā dienā izliktais aicinājums ierasties svinēt Oktoberfest, izraisīja pārrunas starp ciema ļaudīm. Vai Tu nāksi uz Oktoberfest? Vai tiešām būs vīns un alus?

Telpa tika pušķota ar raibām lentām, vācu karogu krāsās, atnākušajiem kungiem tika liktas galvā dažādu krāsu platmales. Telpas noformējums un krāsainās cepures vīriešu galvās ātri vien radīja krodziņam līdzīgu gaisotni. Visās glāzēs tika pildīts alus, vīns un šampānietis.

Tad Ivars Štubis izstāstīja festivāla rašanās vēsturi un visus klātesošos iepazīstināja ar interesantiem faktiem par Oktoberfest. Cik maksāja alus, cik teltis bija uzslietas un kāds bija apmeklētājus skaits šogad plašajā pasaules slavenajā festivālā. Tad sekoja gardas uzkodas – siers, ceptas desas un rupjmaize.

Šajā jaukajā gaisotnē visi sanākušie kopīgi noskatījās video un domājams, ka sajutās kā kādā no Oktoberfest teltīm. Pēc noskatītās filmas, Ivars vien noteica: „Nu tik lustīgi mums šodien nebūs, kā redzētajā, bet lustīgi tomēr būs!“ un sāka spēlēt akordeonu, un visi sanākušie Ivaram pievienojās dziedāt dziesmas, kurām vēsturiski ir vācu izcelsme.

Īsā atelpas brīdī no dziedāšanas zālē tika ienests Paro Ronītis, kuram nu bija jādod vārds. Dziļā cepurē tika ielikti papīrā salocīti, iepriekš iedzīvotāju piedāvātie vārdi, kā Murmulītis, Mīlulītis un citi.

Izlozē tika izvilkta lapiņa ar vārdu – Ronītis! Apsveicam balto pūkaini ar melnajām acīm ar iegūtu vārdu!

Kopīgā dziedāšana turpinājās vēl krietnu laiku, un kad svētki bija nosvinēti, daudzi vēl uzkavējās krodziņā. Ļaudis savā starpā sarunājās, smējās, pārmaiņus rokās turēja Ronīti, baudīja alu un vīnu. Nu kā jau festivālā Oktoberfest, – krāsaini un lustīgi!

Ingrīda Biezaite
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com