Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


18. novembris Latviešu Ciemā

Karodziņi rotāja logu rūtis

Laikraksts Latvietis Nr. 485, 2017. g. 25. nov.
Betija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Karogu pacelšana Latviešu ciemā. FOTO Ingrīda Biezaite.

Valsts svētku svinēšana Latviešu ciemā Melburnā. FOTO Ingrīda Biezaite.

LatviesuCiems

Tev mūžam dzīvot, Latvija,
Tu tēvzeme mūsu Dieva dota.

Lai arī kurā pasaules stūrī mēs atrastos, mums visiem latviešiem šodien ir svinama diena. Visi mēs atceramies to zemes stūrīti, kur ir mūsu dziļās saknes sentēvu iemītas. Ar dziesmām un lūgšanām mēs pieminam un sveicam savu dzimteni dzimšanas dienā.

Arī mēs Ciemā jau pāris dienas iepriekš sākām gatavoties svinībām. Pat tādas personas, kas nevar atcerēties, kāpēc, grieza krāsainas papīra strēmeles, lai salīmētu tās kopā un būtu sarkanbaltsarkans karogs. Šie karodziņi rotāja logu rūtis, un daudziem skats apstājās pie tiem. Kaut arī vārdos viņiem bija grūti izteikt, smaids un mirdzums acīs visu pateica.

Mani nakts vidū uzmodināja stiprs lietus ar pērkona dārdoņu – negaiss. Prāts bija nemierīgs, nevarēju aizmigt, domājot, kā mēs svinēsim šos svētkus lietū? Bet rīts atausa skaidrs ar mirdzošu sauli. Labie rūķi jau bija salikuši krēslus apkārt mūsu karoga uzvilkšanas vietai.

Sākas svinīgais brīdis. Tautas tērpos ģērbtais pāris uzvilka mūsu karogu, kamēr visi klātesošie ar sajūsmu dziedāja Dievs, svētī Latviju. Sekoja mācītāja svētība, runas un deklamācijas. Apsveikums tika nolasīts no Latvijas prezidenta. Tik izjustu un sirsnīgu apsveikumu sen nebijām dzirdējuši.

Ieejot Lielajā zālē, mūs sagaidīja balti klāti galdi. Vāzēs sarkanas un baltas rozes, viss sakārtots svētku brokastīm. Kurš no mums dzer šampānieti brokastīs? Mums bija iemesls – mēs to dzeram uz Lielo Latvijas dzimšanas dienu!

Skaisti uz galda izskatījās garšīgais ēdiens, un tika piedāvāti silti un auksti dzērieni. Patīkamā klavieru spēles pavadījumā dziedājām patriotiskas dziesmas un priecājāmies par skaisto dienu! Jau nāca pusdienas laiks, kad šķīrāmies ar jautru prātu un domu, ka mēs arī šeit Ciemā varam dalīties ar citiem latviešiem, svinot šos svētkus.

Paldies visām čaklajām rokām, kas organizēja, piestrādāja. Paldies par kopā būšanu!

Betija
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com