Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts svētki ar skatu uz Koraļjūru

Valdis Zatlers piedalās svinībās Kērnsā

Laikraksts Latvietis Nr. 485, 2017. g. 25. nov.
Aleksandrs Gārša -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Valdis Zatlers uzrunā svētku viesus. FOTO Andrejs Krūmiņš.

Vakariņas ar Kērnsas mēru. No kreisās: Isabelle Gārša, Aleksandrs Gārša, Valdis Zatlers, Lilita Zatlere, Klēra (Claire) Manninga, Bobs Mannings, Sima Heivarda. FOTO no Aleksandra Gāršas privātā arhīva.

Laikam nav daudz vietu pasaulē, kur dziļos tropos atzīmēja Latvijas 99. dzimšanas dienu. Šoreiz svētku vakariņas Austrālijas ziemeļu piekrastes tūristu lielpilsētā Kērnsā svētdien, 12. novembrī, bija noorganizētas latviešu arhitekta Andra Stendera celtajā apjomīgajā veikalu un viesnīcu kompleksa restorānā the Fish. Restorāns atrodas uz liela balkona ar skatu uz jūras līci un specializējas tropu ūdeņu gardumos. Bija pulcējušies zem četriem desmitiem latviešu, viņu pēcteču un ģimenes locekļu.

Sarīkojumu bija jārīko 12. novembrī – padaudz dienas pirms tiešā Svētku datuma. Svētku goda viesis bija agrākais Latvijas republikas prezidents Dr. Valdis Zatlers ar kundzi. Viņu braucienu uz Austrālijas latviešu centriem organizēja latviešu Austrālijas un Jaunzelandes organizāciju Apvienības prezidija priekšsēde Saulītes kundze. Nedaudzās nedēļās iekļaut visus šajā kontinentā atrodošos latviešu centrus nebija viegls uzdevums. Viesu Kērnsai paredzētās trīs dienas tādēļ iekrita agrāk, un svinību datumam nācās piemēroties. Vakaru organizēja un ievadīja Latvijas goda konsuls Kērnsā Aleksandrs Gārša. Svētku dalībniekus ar uzrunu sveica Dr. Zatlera kungs. Garāku referātu sarīkojuma vietas dēļ nebija iespējams sniegt. Toties vietējie latvieši priecājās, ka Dr. Zatlera kungs piesēdās pie visiem trijiem lielajiem galdiem un rūpīgi ar visiem klātesošiem aprunājās.

Viņa vizīte ļoti iepriecināja un uzmundrināja visu Kērnsas latviešu kopienu. Tā deva krietnu uzmundrinājumu visu mūsu šejienes tautiešu latviskumam un interesei par Latviju. Daudzi, kas ielūgumam nevarēja sekot, nožēloja, ka šo reto, jauko iespēju nevarēja izmantot.

Nākamajā dienā Gāršas abus Latvijas viesus aizveda uz skaistu dabas parku nepilnus simts kilometrus no Kērnsa uz dienvidiem.

Tās dienas vakarā Kērnsas pilsētas galva (mērs) Bobs Mannings ieaicināja tālo viesu pāri līdz ar goda konsulu un pilsētas ārlietu vadītāju Heivarda kundzi uz vakariņām vienā no Kērnsa izcilākajiem restorāniem, pilsētas centrā, kur tika pavadīts omulīgs vakars, stiprinot Kērnsas un Rīgas brāļu (sadraudzības) pilsētu attiecības. Vēlā naktī vietējais latviešu advokāts Andris Krūmiņš Dr. Zatleru aizveda parādīt vietējos mūža meža dzīvniekus naktī.

Pēdējā apmeklējuma dienā Bikiņu ģimene viesus aizveda parādīt slaveno Portdaglasas (Port Douglas) pilsētu, kurā atpūtu meklējuši vairāku lielvalstu vadītāji, tai skaitā Klintonu pāris un Vācijas Dr. Kols (Kohl).

Šīs pilsētas plašo smilšu jūrmalu Otrā pasaules karā amerikāņu aviācija izmantoja kā lidlauku, Koraļjūras jūras kauju un Jaungvinejas kara darbību atbalstot. Viesiem bija arī iespēja apskatīt piekrastes mūža mežu rajonu vēl tālāk uz ziemeļiem. Šajā otrdienas vakarā noslēdzās Dr. Zatlera un viņa kundzes vizīte Kērnsā. Atvadu vakaru viesi mazā pulciņā pavadīja piejūras priekšpilsētas Jorkija Knuba jahtkluba restorānā, vēlreiz baudot turienes skaisto skatu uz Koraļjūru un pēc tam atvadu glāzi vīna goda konsula mājās, kur par vizītes laiku bija apmetušies.

Nākamajā dienā Latvijas viesus gaidīja garais un nogurdinošais lidojums caur Melburnu, šķērsojot visu kontinentu, uz vienu no lieliem latviešu diasporas centriem Austrālijā – Adelaides pilsētu Dienvidaustrālijas štatā.

Aleksandrs Gārša
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com