Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Deviņos laukos deviņas vārpas

Valsts svētku svinēšana Norvēģijā

Laikraksts Latvietis Nr. 485, 2017. g. 25. nov.
Harijs Valdmanis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Ar šo mudi Latviešu biedrība Norvēģijā, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un kultūras biedrību Norge-Latvija, aicināja uz Latvijas 99. Neatkarības dienas sarīkojumu.

Mēs esam tās vārpas – pilnas tautas bagātā, kultūrvēsturiskā mantojuma un jauniem graudiem dzīvību dodošas. Mēs paši esam graudi – sīki un sīksti, pilni dzīvības, nākuši no senču saknēm, lai dzītu jaunus asnus. Mēs esam deviņos un trejdeviņos pasaules laukos izkaisīti vēstures vējos... Un tomēr – MĒS ESAM!

Programmu ievadīja Norvēģijas latviešu koris Laipa kopā ar Kastaņa skoliņas bērniem, dziedot Ziedi, ziedi, rudzu vārpa. Tad, godājot Latviju un Norvēģiju, klātesoši dziedājām Latvijas un Norvēģijas himnas. Latvijas vēstniece Judīte Dobele savā runā nodeva Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa sveicienus Latvijas dzimšanas dienā. Prezidents savā uzrunā uzsver, ka šodien mūs kopā pulcē piederība Latvijai, kas veidojas stipra un izglītota. Strādājam, lai uzlabotu izglītības un veselības jomas, motivējam uzņēmējus radīt jaunas darba vietas. Daudz ir paveikts drošības jomā. Ir palielināts finansējums aizsardzībai. Blakus mūsu karavīriem par Latvijas drošību rūpējas arī NATO daudznacionālais bataljons. Mums ir svarīga stipra Eiropas Savienība, tāpēc aktīvi piedalāmies Eiropas nākotnes veidošanā. Prezidents uzsver – lai arī daudzi latvieši ir devušies pasaulē, mums jāapzinās, ka stipru Latviju varam veidot, tikai apvienojot spēkus un aicina IKVIENU NO JUMS – klāsim baltu galdautu, darināsim tautas tērpu un godam, cienīgi, lepni un priecīgi svinēsim nākošajā gadā valsts simto dzimšanas dienu. Izstāstīsim Latvijas stāstu un veidosim kopā nākotnes Latviju. Nav lielāka iemesla svinēt, kā brīvība, un nav lielāka lepnuma kā sava valsts! Tā savu uzrunu noslēdz Valsts prezidents.

Vēstniece atgādina, ka Latvijas brīvība ir izkarota ar asinīm. Tāpēc šodien mēs esam brīva tauta ar savu vēsturi, kultūru un valodu, ar saviem dziesmu un deju svētkiem. Vēstniece uzsver, ka iegūtais arī ir jāaizstāv. To var darīt:

Ar ieroci rokās aizstāvot savu valsti. Dodoties uz vēlēšanām. Ar viediem vārdiem sūtot valstij laba vēlējumus. Saglabājot un kopjot savu valodu. Ar tautasdziesmu un tautas deju, kā to darījām visus 50 okupācijas gadus un turpināsim Latvijas simtgades gadā un vēl...

Uzrunu noslēdzot, vēstniece aicina ikvienu iestāties par savu valsti, savu Latviju, lai tā kļūtu labāka un skaistāka, gudrāka un viedāka. Par mūsu valsti, kas atrodas uz simtgades sliekšņa.

Pēc vēstnieces uzrunas sekoja kupla, dažāda programma gan ar dziesmām, gan dejām. Mūs priecēja Oslo deju kopa ZIEMEĻMEITA, Norvēģijas latviešu koris LAIPA, Kastaņa skoliņa, Oslo latviešu teātriS O LATTE un viesi no Sandefjord – deju grupa OZOLIŅŠ.

Pēc krietnas pusotras stundas beidzās vispusīgā programma un sarīkojuma pirmā daļa. Sekoja mielasts ar glāzi Rīgas šampānieša, vēstniecības gādāts, un pašu sanestiem groziņiem. Tam sekoju viesu grupas CREDO koncerts; ar to arī noslēdzās mūsu Valsts svētku sarīkojums.

Harijs Valdmanis
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com