Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Apsveikums Valsts svētkos tautiešiem ārzemēs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Laikraksts Latvietis Nr. 485, 2017. g. 25. nov.
Raimonds Vējonis -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LVLielais

Dārgie tautieši!

Sveicu jūs Latvijas dzimšanas dienā! Svinot mūsu valsts dibināšanu, mēs pulcējamies kopā, jo esam piederīgi Latvijai. Šajā dienā mēs novērtējam mūsu kopīgos un personiskos sasniegumus un vēlam viens otram un mūsu Latvijai panākumus nākotnē.

Mēs esam ceļā uz stipru, izglītotu un pārtikušu Latviju.

Es esmu gandarīts, ka šogad esam daudz paveikuši drošības jomā. Līdzās mūsu karavīriem par Latvijas drošību rūpējas arī NATO daudznacionālais bataljons. Nākamgad, kad ieguldījums valsts aizsardzībā sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta, mēs turpināsim stiprināt mūsu Nacionālos Bruņotos spēkus.

Valdība strādā pie nozīmīgiem uzlabojumiem izglītības jomā un veselības aprūpes sistēmā. Lai veicinātu uzņēmējdarbību un motivētu uzņēmējus radīt jaunas darba vietas, Latvijā tiek veidota stabila un prognozējama nodokļu sistēma. Mēs nedrīkstam apstāties pie sasniegtā – pieņemtie lēmumi ir jāīsteno, attīstība ir jāturpina.

Šobrīd Eiropā notiek dinamiskas pārmaiņas Tas rada jaunas iespējas stiprināt Latviju. Mēs varam un gribam aktīvi piedalīties Eiropas nākotnes veidošanā, būt Eiropas aktīvajā daļā. Mums ir jābūt gataviem dot un veidot, nevis tikai ņemt. Mums ir svarīga stipra Eiropas Savienība, kas balstās uz vērtībām, kuras ir mūsu valstiskuma pamatos – brīvība, demokrātija un likuma vara.

Dārgie tautieši!

Tautiešiem ārzemēs vienmēr ir bijusi īpaša loma. Pateicos jums par to, ka okupācijas laikā nenogurstoši uzturējāt brīvās Latvijas ideju. Jūsu nelokāmā pozīcija palīdzēja atgūt mūsu valstisko neatkarību, bet jūsu padoms un zināšanas – atjaunot valsti un atgriezties starptautiskajā apritē.

Daudzi no jums ir devušies dzīves un darba gaitās uz ārzemēm jau pēc valstiskās brīvības atgūšanas – mācīties un studēt, profesionāli pilnveidoties vai rūpēties par savas ģimenes labklājību.

Stipru Latviju varam veidot, tikai apvienojot spēkus – ikviena pieredze ir noderīga, ikviens no jums ir svarīgs, ikviens var palīdzēt Latvijai kļūt vēl stiprākai! Jūs visi esat vajadzīgi Latvijai!

Es aicinu ikvienu no jums – klāsim baltu galdautu, darināsim katrs sev tautastērpu un godam, cienīgi, lepni un priecīgi svinēsim mūsu valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīsim Latvijas stāstu un veidosim kopā nākotnes Latviju!

Jo nav lielāka iemesla svinēt, kā brīvība, un tautai nav lielāka lepnuma, kā sava valsts.

Dievs, svētī Latviju!

Raimonds Vējonis
Latvijas Valsts prezidentsAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com