Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Redakcijā

Viltus ziņas un troļļi

Laikraksts Latvietis Nr. 485, 2017. g. 25. nov.
Gunārs Nāgels -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Sveicināti, lasītāji!

Ar katru dienu kļūst skaidrāks, ar kādiem ieročiem mūsu kaimiņvalsts cenšas graut uzticību demokrātijai un reizē šķelt sabiedrību, vairojot sabiedrībā savstarpējo naidu.

BBC ziņo, ka Facebook nācis klajā ar paziņojumu, ka pēdējo divu gadu laikā kādi 126 miljoni amerikāņu esot redzējuši Krievijas aģentūru Facebook ievietoto saturu. Lapas bieži ir bijušas veidotas tā, lai tēlotu patriotiskos amerikāņus. Ar nosaukumiem kā Teksas sirds (Heart of Texas), Patriotiski (Being Patriotic) un Nodrošinātās robežas (Secured Borders) Krievijas Interneta pētniecības aģentūru izplatījusi propagandu un viltus ziņas, sējot naidu un neuzticību.

Kā ļoti nokavētu soli pret svešas varas viltus ziņām Facebook gatavo rīku, ar kura palīdzību katrs varēs uzzināt, vai viņi paši ir sekojuši, vai atbalstījuši Krievijas Interneta pētniecības aģentūras propagandu. Rīks būšot lietojams decembrī.

Bez atsevišķām lapām ir veselas troļļu fabrikas, kuras nodarbojas ar komentāru rakstīšanu sociālos medijos. To uzdevumi ir dažādi – atbalstīt Krievijas propagandu, veicināt neuzticību patieso ziņu avotiem un sēt naidu. Veicinot šo pēdējo mērķi, ieraksti var būt ekstrēmi gan par, gan pret kādu konkrētu jautājumu.

Šādas pārdomas izraisīja raksti un komentāri, kuri pēdējo nedēļu laikā parādījušies sakarā ar Valda Zatlera viesošanās astoņās pilsētās Austrālijā kā Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē ielūgtam Valsts svētku runātājam.

Izteiktās domas ir, apmēram, šādas. Pirmā – Austrālijas latviešus Valsts svētkos drīkst uzrunāt tikai tādi cilvēki, kuri paši maksā savus ceļa izdevumus uz Austrāliju un starp Austrālijas pilsētām. (Atgādināšu, ka Austrālija ir tik pat plaša, kā visa Eiropa, un ka ceļā no Latvijas uz Austrāliju tipiski jāpavada vismaz 21 stunda lidmašīnā, kam nāk vēl klāt viena vai divas pārsēšanās). Otrā – Valdis Zatlers ir nelietis, kuru vispār nedrīkst laist pie runāšanas. Treškārt – Austrālijas latviešiem nepienākas nekāds atbalsts no Latvijas valsts.

Protams, var visus punktus detalizēti atspēkot, bet, ja ņem vērā Padomju laiku centienus sarīdīt trimdas latviešus pret Latvijas latviešiem un otrādi, un to, ko zinām par Krievijas troļļu fabrikām un to mērķiem, tad var saprast, ka ir gudrāk neiekarst par šiem jautājumiem. Jāatceras, ka apmēram tādi paši komentāri parādījās pirms dažiem gadiem, kad pirmo reizi vēsturē Austrālijas Latviešu kultūras dienās piedalījās Latvijas kultūras ministre – Žaneta Jaunzeme-Grende.

Tikai žēl, ka daži labi cilvēki uzķeras uz šī āķa.

GN
2017. g. 25. novembrīAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com