Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Valsts svētku svinības Hobartā, Tasmanijā

Svinību viesis – Valdis Zatlers

Laikraksts Latvietis Nr. 483, 2017. g. 11. nov.
Ilona -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Valsts svētku dalībnieki ar Valdi Zatleru. FOTO Pēteris Džeikobsons (Peter Jacobson).

Kad manas Dzimtenes dārzos
Caur sniegiem miķelīši zied,
Ir atkal novembra vidus,
Un laiku pieminam mēs,
Kad cauri tumsai pret rītu
Bij piedzimt Latvijai lemts.

Inguna Būmane-Lūse

Šogad 18. novembra svinības Hobartā notika ļoti priekšlaicīgi – 5. novembra vakarā, jo mums bija dota jauka iespēja uzņemt svinību viesi – kādreizējo Latvijas valsts prezidentu Valdi Zatleru ar kundzi.

Lai gan šajā pasaules pusē ir vēls pavasaris, daba sagādāja mums rudenīgu noskaņu ar aukstu vēju un baltu sniega sedziņu Velingtona (Wellington) kalna virsotnē.

Mārtiņmāja sagaidīja visus ar lepni plīvojošu sarkanbaltsarkano karogu, tikai rudens miķelīšu ziedu vietā, darzā lepni rotājās daudzkrāsainie īrisi. Pamazām ieradās arī sarīkojuma dalībnieki – gan latvieši, gan cittautieši; kopā sanāca paliels pulciņš, kādi 23.

Taisnā ceļā no lidostas un garā lidojuma no Pertas, Valdis Zatlers tūlīt enerģiski iesaistījās sarunās ar jau atnākušajiem hobartiešiem. Jautājums sekoja jautājumam, un viņš nenogurstoši un interesanti atbildēja gan par politiku, gan valodu, gan vēsturi, gan ekonomiku.

Vakara gaitā valsts svētku noskaņu kuplināja daži priekšnesumi: Lanas izpildē skanēja dziesmas un Mārtiņa kokles skaņas pavadīja Ilonas dzejas lasījumus.

Vakars turpinājās līdz vēlai stundai, kad visi baudīja dāsni sanestos gardumus un interesantas sarunas turpinājās gan latviešu, gan angļu valodās.

Kā piemiņu Hobartas latviešu kopai Valdis Zatlers atstāja savu grāmatu Kas esmu es, kurā ikviens varēs atrast atbildes uz daudziem citiem jautājumiem.

Liels paldies Valdim Zatleram par interesanto tikšanos!

Ilona
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com