Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Kurzemes gredzens – „Pūt, vējiņi“

Preses konference Spīķeru koncertzālē

Laikraksts Latvietis Nr. 483, 2017. g. 11. nov.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Preses konference. FOTO Aina Gailīte.

Vestards Šimkus pie flīģeļa. FOTO Aina Gailīte.

Vestards Šimkus pie flīģeļa. FOTO Aina Gailīte.

Suitu sievas. FOTO Aina Gailīte.

Latvijas gredzena valsts simtgades vērienīgā projekta otrais posms – Kurzemes gredzens ar dižkoncertu Pūt, vējiņi notiks 16. novembrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars, un tam veltītā preses konference notika 3. novembrī Rīgā, Spīķeru koncertzālē.

Pirmais posms Latgales gredzens ar koncertizrādi Rakstiem un skaņai izskanēja aprīlī, Rēzeknes koncertzālē Gors, pēc tam iepriecinot citus novadus.

Zālē, kopā ar preses ļaudīm sēdēja Suitu sievas un Saucējas, viņas tika nemitīgi fotografētas. Uz skatuves pie gara liekta, balta galda sēdēja dižkoncerta idejiskie vadītāji un katrs izteica savas domas par padarīto darbu un vēl darāmo, jo vienai dziesmai tikai šajā dienā tika saņemtas notis.

Vidzemes un Zemgales gredzena pirmizrādes gaidāmas 2018. gada aprīlī un oktobrī. Bija ļoti interesanti uzzināt dažādas nianses no topošā darba, ko pastāstīja dižkoncerta režisors Reinis Suhanovs, diriģents Māris Sirmais, pianists Vestards Šimkus, visa projekta idejas autors Sigvards Kļava, Borisa un Ināras Teterevu fonda pārstāve – Helēna Demakova, valsts sekretāra vietniece Latvijas simtgades jautājumos Selga Laizāne un VSIA Latvijas Koncerti valdes loceklis Guntars Ķirsis.

Runas mijās ar etno balsīm, kā pirmais visus pārsteidza etnomuzikologa Oskara Patjanko dziedājums, tad etnogrāfiskie ansambļi Saucējas un Suitu sievas. (Kā tomēr viss mainās; man nekad nebija patikušas alsundzietes, bet, dzirdot viņas šajā koncertzālē, es ar apbrīnu novērtēju, cik viņu dziedājums ir tīkams ausīm.)

Kad pie flīģeļa apsēdās Vestards Šimkus, visi preses ļaudis sabira ap viņu, jā, abi apbrīnas vērti. Pēc preses konferences oficiālās daļas sākās individuālas intervijas, filmēšana un bezgalīga fotografēšana.

Gaidīsim koncertu Liepājā!

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com