Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Cīruļi un dumpinieki“

Ritas Laimas grāmatas atvēršanas svētki

Laikraksts Latvietis Nr. 483, 2017. g. 11. nov.
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grāmata „Skylarks & Rebels“. FOTO Aina Gailīte.

ASV vēstnieces vietnieks Pols Polītiss. FOTO Aina Gailīte.

Rita Laima stāsta par grāmatu. FOTO Aina Gailīte.

3. novembra vakarā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Dž. Kenedija lasītavā pulcējās ne tikai latvieši. Šeit ar ASV vēstniecības Latvijā un LNB atbalstu notika Ritas Laimas grāmatas Skylarks and Rebels prezentācija. Lasītava bija daudz par mazu sanākušajam radu, draugu un lasītāju pulkam. Kamēr rakstniece apsveicinājās ar katru atnākušo un pieņēma apsveikumus, aprunājās ar daudziem par jaunības dienām, pārējie pacietīgi īsināja laiku ar lielām vīna glāzēm. Rita Laima Bērziņa ir ASV dzimusi latviete mākslinieka Ilmāra Rumpētera un dzejnieces Baibas Bičoles ģimenē. Grāmatas 500 lappusēs Rita Laima aprakstījusi savas dzīves 17 gadu periodu Latvijā no 1982. līdz 1999. gadam, rakstniece vēl pazīstama kā tulkotāja, māksliniece un ilustratore.

Oficiālo daļu atklāja ASV Latvijā vēstnieces vietnieks Pols Polītiss latviešu valodā un tik ļoti saprotamā, tas bija patīkams pārsteigums. Tam sekoja Ritas Laimas Bērziņas uzruna angļu valodā un pēc tam stāsts par grāmatas tapšanu latviešu valodā. Jā, dzīve svešumā tomēr ietekmē izrunu, lai gan Ritas Laimas gadījumā minimāli.

Grāmata izdota Štutgartē angļu valodā. Ļoti jau gribētos tos Cīruļus un dumpiniekus izlasīt arī latviskā tulkojumā. Ļoti ceru, ka Latvijā būs par to interese un iespējas. Paldies Ritai Laimai Bērziņai par vēlmi cittautiešiem parādīt skatījumu uz notikumiem okupētajā Latvijā un Neatkarības atgūšanas periodā, paldies par veikto tālo ceļu.

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com