Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Universitātes dibināšanas atcere Sidnejā

Akadēmiska runa „Veterinārmedicīnas attīstība pēdējā gadsimteni“

Laikraksts Latvietis Nr. 479, 2017. g. 12. okt.
Gundega Zariņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LU

Latvijas Universitāte

No kreisās: Andrejs Medenis, Andra Rone, Valdis Krādziņš.

Pārrunas pēc sarīkojuma oficiālās daļas.

Pārrunas pēc sarīkojuma oficiālās daļas.

Pārrunas pēc sarīkojuma oficiālās daļas.

Pārrunas pēc sarīkojuma oficiālās daļas.

Sestdien, 2017. g. 30. septembrī, Sidnejas Latviešu nama Mārtiņa Siliņa zālē notika studenšu korporāciju kopas un korporāciju kopas Sidnejā rīkotais Latvijas Universitātes dibināšanas atceres akts. Programmu ievadīja korporāciju kopas Sidnejā viceseniors Valdis Kradziņš (frat. Lettica), atgādinot, ka neatkarīgai valstij blakus juridiskam noformējumam ir nepieciešama augstākas izglītības iestāde. Latvijas Universitātes dibināšana 1919. g. 28. septembri bija nepieciešams nopietns solis jaundibinātās Latvijas Republikas attīstībai, pie reizes arī drosmīgs, ņemot vērā tā laika nenoteikto politisko situāciju.

Latvijas valsts himnai sekoja Akadēmiska runa Veterinārmedicīnas attīstība pēdējā gadsimteni, ko sniedza Andrejs Medenis (latvus). Pats būdams veterinārārsts ar praksi JDV Dienvidkrasta rajona Dzeringongā, ko pārņēma no nelaiķa tēva Arta Medeņa un Albion Park. Runā tika apskatīta veterinārārstniecība no pirms Kristus laikiem līdz šodienai, bet sīkāk parādīja tās attīstību Latvijā un tās attiecīgos posmus. Sekoja daudz un dažādi jautājumi referentam, uz kuram atbildot, viņš parādīja īpatnējo humora izjūtu, pie reizes dodot piesaistošāku pārskatu par lauku veterinārārsta dzīvi un dēkām, par kurām, ka pats teica, būtu varējis uzrakstīt grāmatas, ja Džeims Heriots (James Herriott) nebūtu aizsteidzies priekšā.

Studenšu korporāciju kopas Sidnejā viceseniore Andra Rone (korp. Spīdola) ziņoja par 2016./2017. gadā Jaundienvidvelsas augstāko mācību iestāžu beigušajiem:

Valdis Aleidzāns – 2017. gada 17. aprīlī Makkvorija (Macquarie) Universitātē ieguva pilsētu plānošanas bakalaura grādu (Bachelor of Town Planning); Daina Grosa – 2017. gada 8. aprīlī Monaša Universitātē Melburnā (Kuala Lumpur filiālē) ieguva maģistra grādu pielietojamā lingvistikā (Masters in Applied Linguistics) ar tiesībām gatavoties uz doktora grādu; Henriks Eduards Leinasars – 2016. gada 9. decembrī Ņūkastles Universitātē ieguva būvinženiera zinātņu bakalaura grādu ar pirmās šķiras uzslavu (Bachelor of Engineering (Civil) with Honours Class 1); Oskars Kārlis Mežgailis 2017. gada 14. jūlijā Austrālijas Nacionālajā universitātē (ANU) ieguva graduanta diplomu tieslietu praksē (Graduate Diploma of Legal Practice); Eliza Supe – 2017. gada septembrī Ņūkastles Universitātē ieguva daiļo mākslu bakalaura grādu (Bachelor of Fine Arts); Tyler Jane Vanags – 2016. gada 17. decembrī Bond un Griffiths Universitātē Kvīnslandē ieguva bakalaura gradu starptautiskajā uzņēmējdarbībā un bakalaura grādu valdības un starptautiskās attiecībās (Bachelor of International Business and Bachelor of Government and Internation Relations); Kristofers Aldis Zīds – 2017. gada 11. maijā Sidnejas Universitātē ieguva komerczinātņu bakalaura grādu kvantitatīvās uzņēmējdarbības analīzē (Bachelor of Commerce majoring in Quantitative Business Analysis); Lucia Zundāns-Fraser – 2014. gadā Charles Sturt Universitātē ieguva filozofijas doktora grādu (Doctor of Philosophy, PhD).

Apsveicam un novēlam viņiem labas sekmes turpmākās gaitās!

Bez Gaudeamus vēl atskanēja tradicionālais Alunāna/Jurjānu Andreja Nevis slinkojot un pūstot kaut, ka arī pagājušā gada, bez (tautas) tradicionālā pēdējā panta.

Sekoja atspirdzinājumi un uzkodas (zemenes un kliņģeris, mazie kliņģerīši) un ilgas pārrunas gan ar Andreju (kaut bija jāgaida rinda, jo Andrejs kā vairākkārt (4 reizes) bijis Saules Jostas ansambļa ārzemju tures dalībnieks, bija pievilcis klāt uz referātu tas līdzdalībnieces, un bija daudz ko pārrunāt!) gan pašu atceres sarīkojuma 25 apmeklētāju starpā.

Gundega Elga Zariņa
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com