Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Adelaides Laimas ekskursija uz Portlinkolnu

Divas dienas brauciens

Laikraksts Latvietis Nr. 115, 2010. g. 21. okt.
Margota Puķīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LaimaDaba

K. Strauts. E Strauts A.Berķis apbrīno dabu. FOTO Margota Puķīte.

LaimaUzLaivu

Brigita un Egils Oši drošā solī kāp laivā. FOTO Margota Puķīte.

LaimaZivis

Māra Kolomitseva baro zivis. FOTO Margota Puķīte.

LaimaUzVinu

I. Stupāns, I. Ozols, H. Šulcs, R. Gešmane dodas degustēt vīnu. FOTO Margota Puķīte.

11. oktobrī jau agri no rīta LAIMAS 21 dalībnieks ar priecīgām sejām un mirdzošām acīm iekāpa lielā autobusā, lai pavadītu 3 dienas Portlinkolnā (Pt. Lincoln), apmēram, 600 kilometru no Adelaides. Kā parasti, vadītāja Margota Puķīte ar Brigites Siguras palīdzību pasūtīja siltu, sulainu laiku, tā nodrošinot, ka visiem būs labs garastāvoklis. Šoreiz mums piebiedrojās arī tādi, kas nekad nav bijuši šādā izbraukumā, un vairākums no grupas nebija bijuši Portlinkolnā. Arī lietojam citu autobusu kompāniju, un bija jauns šoferis.

Braucot uz Portlinkolnu, pa logu varējām noskatīties Dienvidaustrālijas bagātību un pavasara skaistumu. Redzējām iestādītus laukus ar olīvu kokiem, vīnogu laukus, labību laukus (kvieši un mieži) vējā līgojoties, dzels rūdu raktuves kalna pakājē, kā arī preču vilcienus pilnus ar rūdu ceļā uz Vaialas (Whyalla) ostu. Garšojam austeres Kauelā (Cowell) un apbrīnojām dārgakmeni, nefrīts (angl. jade), nerunājot par tunča audzētavām pašā Portlinkolnā, un, kā visur Dienvidaustrālijā, vīnotava (Boston Bay Winery), kurā nogaršojām viņu pašu darinātus vīnus, kas mūs ļoti iepriecināja.

Pati pilsēta ļoti sakopta un tīra. Gar krastu un īpaši pakalnē redzamas lielas, greznas mājas uz lieliem zemes blokiem cenā vairāku miljonu dolāru vērtībā. Marīnas (laivu ostas) pilnas ar zvejas kuģīšiem arī vērtībā vairāku miljonu dolāru katra. Vasarnīcas tiek būvētas visās malās. Vasarā vietējie lauksaimnieki un citi pat no Adelaides, īpaši makšķernieki, brauc pavadīt vasaru pie skaistās jūras. Daudz pensionāru no Adelaides pārdod savas mājas un pārvācās uz dzīvi Portlinkolnā.

Divas dienas mums brauca līdzi vietējais gids, kurš pastāstīja par vietējiem augiem, putniem, dzīvniekiem un vēsturi. Pēc lietainās ziemas un tagad saulainā pavasara mums tiešām izdevās izbaudīt Austrālijas krāšņumu pilnībā. Zieds pēc zieda kokos, krūmos, zālēs, saldenas smaržas un putnu dziesmas paliks mums neaizmirstamas. Svaigais gaiss, jūras zilums un dzidrums, saules siltums un spožums, baltās kāpas un priecīgas čalas pataisīja šīs dienas neaizmirstamas. Aizmirsām par sāpēm, zālēm un dakteriem. Priecājāmies par dabas skaistumu un bagātību jaukā draugu pulkā. 2003., 2004. un 2005. gadā Austrālijas slaveno Melburnas kausa (Melbourne Cup) zirgu sacīkstes uzvarēja zirgs, kura īpašnieks dzīvo Portlinkolnā. Zirgs vārdā Makaibīdīva (Makybe Diva) nekad nav bijis Portlinkolnā. Tomēr par godu īpašniekam liels bronzas piemineklis stāv krastmalā pilsētas centrā. Makaibīdīva vārds salikts no īpašnieka darbinieču vārdu pirmajiem 2 burtiem, kuras bija piecas.

Vienu rītu ar kuģīti aizbraucām dziļāk Bostonas līcī (Boston Bay) barot tunča zivis. Neviens nebija to darījis un bija manāms uztraukums, jo visi gribēja izmantot to iespēju, barot zivis. Vai tas tikai izdosies? Izdevās gan. Jūra bija gluda kā spogulis, un nebija problēmu uzkāpt uz plosta, no kurienes barojām tunča zivis. Katram, kas vēlējās, bija iespēja barot tunča zivis, un visiem bija iespēja apbrīnot šo lielo zivi, kura tiek audzēta galvenokārt eksportu tirgum uz Japānu par lielu naudu.

Tunča zvejas sezona ir samērā īsa. Šinīs dienās tunča zvejnieki brauc ar 2 laivām apmēram 300 kilometru jūrā. Liels tīkls tiek ielaists ūdenī starp abām laivām un tad lēnā gaitā, apmēram 8 kilometru stundā, brauc uz ostu, velkot tīklu, kas piepildās ar tunča zivīm. Pēc apmēram 3 nedēļām iebrauc Bostonas līcī, kur viņi ielaiž saķertās tunča zivis baseinos, un tur viņas tiek barotas, kamēr sasniedz attiecīgu lielumu un svaru. Kad pareizais lielums un svars sasniegts, turpat uz kuģa viņas tiek tīrītas, saldētas un iepakotas eksporta tirgum.

Pēdējā vakarā tēma pie vakariņām bija mans mīļākais tēls, ņemts no pasakas, filmas vai grāmatas. Bija ieradusies ļoti interesanta kompānija, slavenības kā 2 Lāčplēši, čigāniete, kura izzīlēja mūsu nākotni, lidotāja no pirmā pasaules kara, dāma no Askota (Ascot) sacīkstēm ar glaunu cepuri, Sarkangalvīte, Vajats Erps (Wyatt Earp) ar pistoli un lielo cepuri, Šerloks Holmss, laba saimniece, tiesnesis, princese, laumiņas un pat Ziemassvētku vecītis. Visi bija ļoti labi, jo prata noskaitīt pantiņu un saņēma mantiņu.

Šinīs ekskursijās vadītāja veicina prāta vingrošanu. Šeit ir daži paraugi kā prāts tiek vingrināts.

Bija lūgts rakstīt, cik vien var garus teikumus, lietojot tikai vārdus ar to pašu burtu:

Vakara vēsma virina vārtus vakariņotājiem. Varenie vīri vēlās visdārgākos vīnus. Vecīšus viesmīle ved viņus vidus kambarī veicīgi.

Iziesim iz istabas, izbaudīsim izglītojošās izrunas, ieteikumus, izskaidrojumus. Informācijas istabā ieklausīsimies instrukcijās.

Slēgumā sveicu siltiem saucieniem sabiedriskos strādātājus. Sveiks! Skoll!

Piecas pildītas pankūkas priecājās par paēstām pusdienām, pilsoņu pilniem puncīšiem.

Atkal atpūtas atvaļinājums ārpus Adelaides.

Margota Puķīte
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com