Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Mācību gads atkal sācies Adelaidē

Šogad skolas mācību tēma ir „šanas“

Laikraksts Latvietis Nr. 446, 2017. g. 13. febr.
Dace Freija -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AdelaidesSkola

Adelaides skolas saime 2017. gadā. FOTO Reinis Dancis.

Latvijas simtgades „Stāstu segas“ kvadrātu darināšana. FOTO Reinis Dancis.

Latvijas simtgades „Stāstu segas“ kvadrāti. FOTO Mārīte Rumpe.

Mācību gads atkal ir sācies, un daudzi, dažādu paaudžu latviešu bērni un vecāki pēc vasaras brīvlaika devās sestdien, 4. februārī, uz Adelaides Latviešu skolu, atsākt skolas gaitas.

Šogad skolas mācību tēma ir šanas jeb Vaļasprieki vai ko mums patīk darīt. Tiks runāts par sportošanu, rokdarbu darināšanu, svētku svinēšanu, kā arī netiks aizmirsts par dziedāšanu un dejošanu, kuri ir svarīgi latviešu valodas apgūšanas veidi.

Jau no rīta sākās rosība spēļu grupas un bērnudārza pagalmā, jo visi – mazie un lielie pulcējās uz rīta sanākšanu. Šogad kopā skaitījām vairāk nekā 40 skolēnus un mazuļus, kuri ir izteikuši vēlmi turpināt vai uzsākt skolas gaitas. Esam priecīgi par šo kuplo skolas saimi. Īpaši apsveicam mūsu jaunās ģimenes. Uzsākot mācību gadu, skolas pārzine Iveta Leitase visus apsveica ar pirmo skolas dienu. Viņa pastāstīja par to, kādas darīšanas ir veicamas pirmajā skolas dienā, kā arī visa mācību gada garumā.

Pēc skolas dienas svinīgās atklāšanas, bērni devās uz klasēm, lai satiktos un iepazītos, iekārtotu burtnīcas un pārrunātu vasaras iespaidus, kā arī uzzīmētu vai izveidotu savu klases zīmējumu. Vecāki turpināja sarunas un gaidīja bērnus atpakaļ, lai visi kopā varētu izgatavot vai iesākt veidot kvadrātu Latvijas simtgades Stāstu segai. Šī kopā veidošana, darināšana un meistarošana bija lielisks sākums savas identitātes apzināšanai, kā arī jaunā, ar vaļasprieku tēmu saistītā mācību gada iesākšanai.

Protams, neizpalikām arī bez svinēšanas. Tika apsveikti janvāra jubilāri, kā arī divas Dailas, kurām tieši tajā dienā bija vārdadienas. Fotografēšanās arī bija nozīmīga šīs dienas nodarbošanās. Tapa daudzi momentuzņēmumi, kā arī kopējā skolas bilde un arī katras klases fotogrāfijas, lai pievienotu atmiņām vēl vienu jaunu sākumu kaut kam brīnišķīgam.

Gaisā virmoja ģimeniskums un draudzība, kas veido un stiprina Adelaides skolas nākotni turpmākajiem gadiem. Paldies visiem skolas atbalstītājiem, skolotājiem, palīgiem, bērniem, vecākiem, vecvecākiem un vecvecvecākiem, kuri bija kopā un izbaudīja šo kopā sanākšanas prieku! Tiekamies sestdienās un turpinām saglabāt mūsu latvisko identitāti!

Dace Freija
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com