Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmu svētki jūs gaida!

XIV Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki ASV, Baltimorā

Laikraksts Latvietis Nr. 446, 2017. g. 13. febr.
XIV Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku ASV Rīcības komiteja -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
ASV_XIV_DziesmuSvetki

Ja vēl neesat izlēmuši, kā pavadīt vasaru, nepalaidiet garām šo jauko iespēju būt XIV Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos Baltimorā, Merilandē. Baltimoras pilsēta tika izvēlēta kā Dziesmu svētku mājvieta dažādu iemeslu dēļ. Baltimora, tāpat kā Latvija, atrodas ūdens tuvumā; tur kulturālās tradīcijas savijas ar daudzveidīgo vidi un mūsdienu stikla celtnes sacenšas ar šarmantām vēsturiskām ēkām. Svētku programma tiek veidota visām gaumēm, interesēm un vecumiem, un tā iesāksies 2017. gada 29. jūnijā ar neformālu tikšanos un beigsies ar vakara balli 3. jūlijā. Piedāvājam Jums svētku programmas aprakstu un ceram jūs redzēt Baltimorā – latviešu satikšanās un kopības svētkos!

* * *

Ceturtdien, 29. jūnijā

20.00 Vašingtonas latviešu grupa AKRA priecēs dziesmu svētku pirmos viesus ar blūza skaņām.

Piektdien, 30. jūnijā

13.00 Svētku atklāšana ar svinīgām runām un priekšnesumiem ieskicēs svētku programmas dažādību gan mūzikā un dejā, gan tradīcijās un mūsdienu ieskatos.

16.00 Garīgās mūzikas koncertā būs iespēja klausīties ērģeļu skanējumu, kora Sōla īpašu mūzikas velti un vokālās, kā arī instrumentālās mūzikas meditāciju.

20.00 Iepazīšanās danču vakarā Dziedāsim, dancosim, svētki ir klāt! Kopā ar pasaules klases post folkloras grupu Iļģi varēs griezties latviešu kā arī kaimiņtautu jautros danču ritmos.

Sestdien, 1. jūlijā

10.30 Mēs bijām'i spēlmanīši ir koncerts bērniem un ģimenēm ar līdzi dziedāšanu un cita veida līdzdarbību mūzikas grupas Iļģi vadībā.

11.00 Nacionālā teātra izrāde Ceļā uz mājām ir kā ūdens malks dvēselei – tik atspirdzinoša, patiesa, humora pilna un smeldzīga! Izrāde asprātīgā formā ataino tipiskas mūsdienu ģimenes problēmas.

15.00 Jaundeju skate Pa dejas ceļu nākotnē dos iespēju deju kopām un horeogrāfiem parādīt publikai oriģinālas un interesantas dejas, kuras žūrija izvērtēs un godalgos.

21.00 Skan mūzika Tev un man! ar latviešu estrādes klasiķu un mūsdienu komponistu populārām dziesmām mūs iepazīstinās jaunais un talantīgais Latvijas dziedātājs Daumants Kalniņš ar savu kvintetu.

Svētdien, 2. jūlijā

13.00 Latviešu kamermūzikas koncerts vedīs mūs pa latviešu akadēmiskās mūzikas taku no klasiskās līdz mūsdienu skaņu ainavai, kas kā koša ziedu pļava vasaras plaukumā atveldzē un ieskan mūsu sirdīs.

13.00 Nacionālā teātra izrāde Ceļā uz mājām.

16.00 Tautas deju uzvedumā kopā uzstāsies dažādu paaudžu deju kopas no visām pasaules malām, kuras vieno mīlestība pret latviešu tautas deju. Programma atspoguļos Latvijas simtgades tēmu – dejas brīvvalsts laikā, dejas trimdas laikā un dejas mūsdienu diasporā.

19.30 Izbraukums ar kuģīti Spirit of Baltimore pa skaisto Chesapeake Bay līci, vērojot saulrietu ar jauku mūziku fonā.

20.00 Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris Sōla koncertā izpildīs latviešu kora mūzikas klasikas pērles un mūsdienu latviešu komponistu darbus.

22.00 ALJA Jauniešu balle Roks un Rotaļas.

Pirmdien, 3. jūlijā

9.00 Rakstnieku cēliens, kur pazīstami austrumpiekrastes dzejnieki un rakstnieki, gan arī literārie viesi no attālākām vietām uzstāsies ar savu darbu lasījumiem. Zibēs dzejas. Zibēs sejas. Starp zilbēm zibēs mūzika un māksla.

15.00 Kopkora koncerts būs veidots kā vainaga vijums no trim dažādiem ceļa gājumiem. Pirmais būs Latvija – Sieviete, Latvija – Māte. Šo ceļu iesim iesaistot vairākus darbus no latviešu sievietēm komponistēm Latvijā un diasporā. Otrais – ceļš no latviešu klasiskā repertuāra līdz jaunākām kompozīcijām, kā arī jaunām skaņām kora mūzikā gan Latvijā, gan diasporā un dziesmām no gaidāmajiem Simtgades Dziesmu svētkiem Latvijā 2018. gadā. Un trešajā ceļā daudzināsim Ziemeļamerikas latviešu komponistus, īpaši izceļot ASV austrumkrasta komponistu veikumu.

19.00 Svētku banketā Rīgas restorāna Bibliotēka Nr. 1 šefpavārs Māris Jansons, kurš klājis galdu valsts prezidentiem un pasaules šovbiznesa spīdekļiem Rīgā sastādīs speciālu ēdienkarti.

21.00 Svētku balle Ceļā uz simtgadi! pulcēs visus svētku viesus un dalībniekus.

* * *

Svētku laikā piedāvājam arī dzirdēt citus talantus uz Printful skatuves viesnīcas 5. stāvā, trīs vakarus apmeklēt kino seansus, piedalīties bērnu rītos, kā arī apskatīt mākslas un latviešu modes un tautas tērpu izstādes. Pa visu svētku laiku darbosies latviskais tirdziņš, informācijas galds un biļešu kase. Informāciju par svētkiem variet atrast www.latviansongfest2017.com

Aicinām iegādāties biļetes laicīgi pirms svētkiem! Iepriekš izdarīti pirkumi svētku komitejai palīdz ne vien prognozēt pasākumu apmeklētāju skaitu un labāk sagatavoties, bet arī nodrošina veselīgu kases stāvokli. Biļetes var pasūtīt mūsu mājas lapā vai meklējiet biļešu anketu avīzē Laiks, pieprasiet savā latviešu centrā vai zvaniet uz +1-240-630-0280 un atstājiet ziņu ar adresi, uz kuru to nosūtīt.

Tiek mīļi gaidīts ikviens!

XIV Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku ASV Rīcības komiteja
www.latviansongfest2017.com

XIV Latvian Song Festival, Inc.,
P.O. Box 1632,
Silver Spring, MD 20915Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com