Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas vēstniecība Londonā

Nolika ziedus diplomāta Kārļa Zariņa atdusas vietā

Laikraksts Latvietis Nr. 446, 2017. g. 13. febr.
Latvijas vēstniecība Lielbritānijā -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Latvijas vēstniece Baiba Braže un Latvijas izglītības ministru Kārlis Šadurskis pie Kārļa Zariņa un viņa ģimenes atdusas vietas. FOTO Latvijas vēstniecība Lielbritānijā.

Kārļa Zariņa un viņa ģimenes atdusas vieta. FOTO Latvijas vēstniecība Lielbritānijā.

21. janvārī, godinot Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 95. gadadienu, Latvijas vēstniece Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Baiba Braže kopā ar Latvijas izglītības ministru K  Šadurski, vēstniecības diplomātiem un darbiniekiem, kapu pārzini P. Bjukananu, Brukvudas kapos (Brookwood cemetery) nolika ziedus Latvijas ārkārtējā sūtņa un pilnvarotā ministra Lielbritānijā, Latvijas diplomātiskā un konsulārā dienesta ilggadīgā vadītāja Kārļa Zariņa un viņa ģimenes atdusas vietā.

Trīsdesmit gadus kopš 1933. gada jūlija Kārlis Zariņš bija sūtnis Lielbritānijā. Pēc Latvijas okupācijas 1940. gadā K. Zariņš, pamatojoties uz Latvijas Republikas valdības piešķirtajām ārkārtējām pilnvarām, nodrošināja Latvijas interešu pārstāvniecību Rietumeiropā. Līdz pat mūža beigām 1963. gadā K. Zariņš bija arī Latvijas diplomātiskā un konsulārā dienesta vadītājs. Pateicoties K. Zariņa un citu diplomātu patriotismam, kā arī aktīvajam darbam, visus okupācijas gadus sūtniecība Londonā turpināja savu darbu.

Kārļa Zariņa meita Marija Anna Zariņa no 1990. līdz 1992. gadam vadīja Latvijas pārstāvniecību, vēlāk vēstniecību Lielbritānijā. Šogad tiks atzīmēta viņas 90. gadskārta.

Latvijas vēstniece godināja arī Latvijas diplomāta Kārļa Berenda piemiņu, kurš arī ir guldīts Brukvudas kapos. K. Berends no 1937. gada bija padomnieks sūtniecībā Parīzē, savukārt no 1962. gada līdz mūža beigām 1987. gadā – Latvijas pilnvarotais lietvedis Francijā.

Latvijas vēstniecība LondonāAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com