Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Russkij mir“ tiesājas ar Latvijas tautiešiem

Arī viņus skārušas Krievijas ekonomiskās grūtības

Laikraksts Latvietis Nr. 446, 2017. g. 13. febr.
Latvijas TV raidījums "De facto" -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Krievijas maigās varas fonds Russkij mir uzsācis tiesvedību pret kādu Latvijā reģistrētu organizāciju par piešķirtā granta izšķērdēšanu, ziņo LTV raidījums de facto. Organizācijas nosaukumu fondā neatklāj.

LTV stāsta ziņo, ka fondi, kas realizē tā saukto Krievijas tautiešu politiku spiesti savilkt jostas – arī viņus skārušas Krievijas ekonomiskās grūtības. Rezultātā Russkij mir rocība pēdējos gados sarukusi vairāk nekā divas reizes – no aptuveni 13 līdz apmēram 6 milj. eiro. Krievijas Ārlietu ministrijas dibinātā Tautiešu fonda finansējums sarucis par 75%, Gorčakova publiskās diplomātijas fonda līdzekļi samazināti divreiz.

Pēdējos gados Russkij mir atbalstījis Krievu sabiedrību Latvijā, jauniešu organizāciju Perom, Eiropas Krievu kopienu. Vienīgais, kas regulāri saņem Russkij Mir līdzekļus ir Daugavpils universitāte – Krievu valodas un kultūras centram tiek 18,5 tūkst. eiro gadā. Tas ļauj Krievijas valdošajai elitei tuvajam fondam saukt Daugavpils universitāti par vienu no Russkij mir centriem un lepoties ar pārstāvniecību Latvijā.

Tautiešu fonds regulāri finansē biedrību Tiesiskās aizsardzības centrs un ar Tatjanu Ždanoku cieši saistīto Latvijas cilvēktiesību komiteju. Tās pārstāvji attiecās no klātienes intervijas de facto, bet neslēpj, ka pērn saņēmuši 30 000 eiro. Gorčakova fonda partneris ir saskaņietis Mitrofans Slobodjans – ar Krievijas budžeta naudu viņš piedalās fonda pasākumus, saņēmis arī nelielu grantu diviem semināriem.

de facto novēroja, ka bieži vien Latvijas organizācijas oficiāli nenorāda, ka saņem Krievijas valsts budžeta finansējumu – tas neļauj izsekot naudas plūsmai. Turklāt fondu necaurskatāmību kritizē arī Krievijā. Transparency International Krievijas nodaļā Latvijas televīzijai stāsta, ka fondu noslēpumainība neļauj izsekot Krievijas valsts budžeta tēriņiem un izslēgt korupcijas riskus.

Latvijas TV raidījums „De facto“
Latvijas Televīzija
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com