Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


LNB „Latvijas karogs“

Triju valstu sadarbība

Laikraksts Latvietis Nr. 411, 2016. g. 22. maijā
Aina Gailīte -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Gruzijas vēstnieks Teimurazs Džandžalija pie karoga. FOTO Aina Gailīte.

Karogs. FOTO Aina Gailīte.

No kreisās: Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Gruzijas vēstnieks Teimurazs Džandžalija, ASV vēstniece Nensija Bikofa Petita un LNB direktors Andris Vilks. FOTO Aina Gailīte.

Latvijas Nacionālajai bibliotēkai nu ir savs valsts karogs – modernās mākslas darbs. 10. maijā svinīgi, ar aplausiem un uzrunām, Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā tika noņemts baltais pārsegs no gruzīnu izcelsmes amerikāņu mākslinieka Dāvida Datunas (David Datuna) mākslas darba Latvijas karogs – dāvinājuma Latvijas 97. dzimšanas dienā; pastāvīgi deponētā mākslas darba atklāšanā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Gruzijas vēstnieks Latvijā Teimurazs Džandžalija (Teimuraz Janjalia) un ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita (Nancy Bikoff Pettit) un LNB direktors Andris Vilks. Mākslinieku pārstāvēja starptautiskā mākslas festivāla ART RIGA pārstāvji Dags Vidulejs un Gaļina Maksimova, kura arī nolasīja Dāvida Datunas sveicienu.

„Mākslas darba „Latvijas karogs“ pamatā izmantotas pozitīvas un negatīvas optiskās lēcas, kas novietotas virs attēlu kolāžas, kurā redzami Latvijas vēsturē svarīgi notikumi, vietas un cilvēki cīņā par valsts brīvību“. Pēc Valsts prezidenta kancelejas iniciatīvas deponēto mākslas darbu turpmāk ir iespēja apskatīt katram LNB apmeklētājam, un tas ir jāpapēta arī tuvumā, zem lēcām ir daudz informācijas.

Prieks par šādu draudzību un sadraudzību!

Aina Gailīte
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMILatviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com