Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Ilze Švarca un referāts par dzintaru

AL56.KD atbalstam

Laikraksts Latvietis Nr. 406, 2016. g. 8. apr.
Lāra Brennere -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL56KD

Ilze Švarca ir skolotāja un rotkale. Viņai ir maģistra grāds pedagoģijā un Advanced Diploma of Engineering Gold and Silversmithing. Pie tam viņa vēl ir ieguvusi apmācības Gem Setting un citās juvelieru specialitātēs. Ilze darina rotas, ņemot inspirāciju no latviešu etnogrāfiskajām un arheoloģiskajām rotām. Ilzes darbu piemērus var redzēt viņas firmas Vasara Jewellery mājas lapā www.vasara.com.au

Latviešu sabiedrībai Ilze ir pazīstama ar viņas darbu lietišķās mākslas jomā. Šogad Annas Ziedares Vasaras vidusskolā (AZVV) Ilzes vadībā jauni izremontētā rotu kalvē mācījās 41 skolnieks, izgatavojot 51 rotu. Rotas bija tik populāras starp skolniekiem, ka vairāki atteicās tas novilkt, lai tās varētu izstādīt skolas beigu sarīkojuma izstādē Adelaides Latviešu namā! Ilze ir Latviešu tautas mākslas fonda (LTMF) vadītāja, kas rīko izstādes un regulāri piedāvā apmācību darbnīcas, piesaistot gan jaunus, gan vecākus mācekļus apgūt, piemēram, aušanu, rotu kalšanu, koka darbus, stikla darbus un citu. Nākamās darbnīcas notiks jau 20. un 21. maijā Melburnas Latviešu namā. Ilze arī ir LAAJ Lietišķās mākslas nozares vadītāja un ir bijusi aicināta referēt par latviešu rotu vēsturi Austrālijas Latviešu Kultūras dienās Adelaidē, šī gada 3x3 saietā, Daugavas Vanagiem Melburnā un Tasmānijas latviešiem. Ilzes runas ir iecienītas, jo viņa prot vielu pasniegt saistoši, izmantojot daudz interesantu bilžu.

Referāts par dzintaru tapa pēc nesena Baltijas apciemojuma, kad Ilze apmeklēja dzintara meistarus uz izstādes Latvijā un Lietuvā. „Biju pārsteigta par to, cik daudz jauna un interesanta es iemācījos par dzintaru! Likās, ka šādas lietas jāzina katram latvietim,” saka Ilze. Ilzes referāts apskatīs, starp citu, dzintara rašanos, senu un modernu pielietošanu (ne tikai rotās!), dzintars un dziedēšana, dzintara viltošana un kā to atšķirt.

ALKD rīkošanas komiteja aicina visus uz šo interesanto pasākumu Melburnas Latviešu nama mazajā zālē sestdien, 30. aprīlī, plkst. 14.00.

Ieejas maksā ieskaitīta glāze šampanieša un smalkmaizītes. Viss sarīkojuma atlikums tiks izmantots ALKD rīkošanai.

Lāra Brennere
AL56.KD līdzrīkotāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com