Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmas bērniem

Ziedojums Austrālijas latviešu skolām

Laikraksts Latvietis Nr. 359, 2015. g. 4. maijā
Daina Grosa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

Ziedotās grāmatas vāks.

Austrālijas latviešu skolas saņēmušas ļoti dāsnu ziedojumu no Melburnas Latviešu ciema iedzīvotāja Aivara Meistera; ziedojumā Brisbanes, Adelaides, Sidnejas un Melburnas Latviešu skolas ir saņēmušas ziedojumus, kā arī šo kopienu bibliotēkas.

LAAJ Skolu nozare pateicas par šo ziedojumu, kas noteikti palīdzēs mūsu bērnu latviskā izglītībā.

Tālāk seko Evas Brenneres sagatavotā informācija par Aivaru Meistaru un ziedojuma vēsturi:

„Aivars Meisters dzimis Rūjienā, kur viņa vecāki bija sabiedriski aktīvi, īpaši mūzikā. Aivaram arī mūzika ir ļoti tuva, īpaši dziedāšana. Austrālijā ir ilgus gadus dziedājis Dziesmuvaras un Kursas koros. Aivara tēva brālis Augusts Meisters bija viens no Dziesmuvaras kora dibinātājiem Latvijā.

Aivars bija saglabājis diezgan daudz ģimenes vēsturisku dokumentu un vēlējās nodrošināt to tālāku saglabāšanu. Aivara brālēns Latvijā sazinājās ar Rūjienas izstāžu vadītāju Līgu Siliņu, kura ar prieku pieņēma dokumentus glabāšanā – pie izstāžu zāles ir arī arhīvs un muzejs.

Līgas Siliņas audžutēvs ir Ēvalds Siliņš, kura grāmata Dziesmas bērniem bija nesen publicēta. Pateicībā par Līgas pretimnākšanu, Aivars Līgai nosūtīja naudas ziedojumu, lai segtu vēl izstāvošos grāmatas izdošanas izdevumus, kā arī izstāžu zāles vajadzībām. Pateicībā par ziedojumu Aivars saņēma skaitu šo grāmatu, kuras viņš ir nolēmis ziedot latviešu sabiedrībai Austrālijā, galvenokārt latviešu skolām, lai veicinātu dziedāšanu latviešu valodā jau no bērnības un uzturētu latvietību cerībā, ka šī dziesmu grāmata dos iedvesmu un prieku dziedāšanai ne tikai bērniem, bet visai latviešu sabiedrībai.“

Daina Grosa
LAAJ Skolu nozares vadītāja
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com