Latvijas labākais rezultāts Ziemas spēļu vēsturē

Olimpiskā sudraba kamaniņu duets Andris un Juris Šici. FOTO Romāns Kokšarovs.

ZO5

Martins Dukurs - Olimpiskais vicečempions! FOTO Romāns Kokšarovs.

ZO6

Latvijas hokeja izlase ar 2:5 piekāpās Čehijas valstsvienībai. FOTO Jānis Daliņš.

16. februārī olimpiskajās spēlēs Vankūverā Ilmārs Bricis ierindojās 32. vietā 12,5 km iedzīšanas distancē. Otrs Latvijas pārstāvis Andrejs Rastorgujevs palika 58. vietā (trešais no beigām). No uzvarētāja Bricis atpalika par 2 minūtēm un 36,5 sekundēm.

Maija Tīruma kamaniņu braukšanas sacensības beidza 9. vietā. Anna Orlova sacensības beidza 13., bet Agnese Koklača 24. vietā.

Latvijas valstsvienība hokejā pirmajā spēlē olimpiskajā turnīrā ar 2:8 zaudēja Krievijas hokejistiem. Latvijas izlasē iemesto vārtu autori bija Herberts Vasiļjevs un Ģirts Ankipāns.

Trešdien, 17. febr.

Trešdienā (17. febr.) starts bija slēpotājam Jānim Paipalam, kurš piedalījās distanču slēpošanas sprintā. Viņam šis bija otrais starts olimpiskajās spēlēs, jo pirmdien viņš startēja 15 km distancē. Paipals trešdien klasiskā sprinta kvalifikācijā uzrādīja 62. laiku 62 slēpotāju konkurencē un trīsdesmitniekā, kas turpinās cīņas ceturtdaļfinālā, neiekļuva.

Latvijas sportists Haralds Silovs trešdien iekļuva olimpisko spēļu šorttreka 1000 metru distances ceturtdaļfinālā. Priekšsacīkstēs Silovs savā skrējienā finišēja otrajā vietā, ar ko pietika, lai tiktu 17 ceturtdaļfinālistu vidū. Latvijas šorttrekists līdz pat skrējiena pēdējam aplim atradās vadībā, visu laiku droši kontrolējot notikumu gaitu. Silovs 1500 metru distancē palika 10. vietā, bet ātrslidošanā 5000 metros ieņēma 20. vietu.

Sudraba kamaniņas

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici (1:22,969) trešdien Vistleras trasē kļuva par Vankūveras olimpisko spēļu sudraba medaļniekiem sacensībās divniekiem. Olimpiskajiem čempioniem Latvijas kamaniņu braucēji summā zaudēja 0,264 sekundes. Abus braucienus Šici veica bez acīm redzamām kļūdām. Pirmajā braucienā viņi bija otrie, no čempioniem brāļiem Lingeriem atpaliekot par 0,088 sekundēm, bet otrajā braucienā uzrādīja trešo labāko laiku.

Otrs Latvijas divnieks – olimpisko spēļu debitanti Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš (1:23,995) palika 12. vietā, otrajā braucienā spējot saglabāt pēc pirmā izcīnīto pozīciju.

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ziemas olimpiskajās spēlēs šī Latvijas sportistiem ir tikai otrā olimpiskā medaļa. Pirms 4 gadiem Turīnā arī kamaniņu braukšanā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu.

Sacensībās startēja 20 divnieki, kuri abus braucienus sāka no Vistleras trases junioru starta, jo tādu lēmumu pieņēma sacensību organizatori pēc Gruzijas sportista Nodara Kumaritašvili bojāejas treniņbraucienos vēl pirms olimpisko spēļu sākuma.

Kamaniņu sacensības Vankūveras olimpiskajās spēlēs ir noslēgušās. Vīriešu sacensībās Mārtiņš Rubenis palika 11. vietā, Inārs Kivlenieks 18. vietā, bet Guntis Rēķis 26. vietā.

Ceturtdien, 18. febr.

Visām četrām Latvijas biatlonistēm ceturtdien šaušanā bija pārāk daudz kļūdu, lai saglabātu izredzes uz augstu vietu 15 km individuālajā distancē un pakāptos augstāk par septīto desmitu. Komandas līdere Madara Līduma ar sešām kļūdām ierindojās 67. vietā, Gerda Krūmiņa ieņēma 69. vietu, Līga Glāzere finišēja 78. pozīcijā, bet Žanna Juškāne ierindojās 84. vietā 87 dalībnieču konkurencē. Latvijas biatlonistēm pieticīgie līdzšinējie rezultāti neļaus piedalīties olimpisko spēļu pēdējās individuālajās sacensībās ar kopēju startu.

Vistleras trases ātruma rekordists Latvijas bobsleja pilots Jānis Miņins apendicīta operācijas dēļ nepiedalījās divnieku sacensībās, ceturtdien apstiprināja Starptautiskā bobsleja federācija (FIBT). Ja veselības stāvoklis ļaus, Miņins startēs četrinieku ekipāžu sacīkstēs; četriniekiem braucieni ir paredzēti 26. un 27. februārī.

Biatlonists Edgars Piksons ceturtdien izcīnīja 37. vietu 20 km individuālajā distancē, bet Ilmārs Bricis cerības uz labu rezultātu atstāja jau pirmajā šautuvē, kur Latvijas komandas līderim palika 3 neskarti mērķi. Bricis pa reizei kļūdījās arī nākamajās trijās ugunslīnijās un ar 6 nesašautiem mērķiem ierindojās 74. vietā, kas bija zemākā pozīcija Latvijas komandā. Kristaps Lībietis ieņēma 70. vietu, bet Kaspars Dumbris finišēja 73. vietā 88 dalībnieku konkurencē.

Piektdien, 19. febr.

Skeletonists Martins Dukurs piektdien izcīnīja Latvijai otro sudraba medaļu Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs, bet cīņā par zeltu viņš pēdējā braucienā piekāpās kanādietim Džonam Montgomerijam. Četru braucienu summā Martins Dukurs par 0,07 sekundēm atpalika no čempiona Montgomerija. Pirms pēdējā brauciena Martinam Dukuram pār Montgomeriju bija 0,18 sekunžu pārsvars, ko latvietim neizdevās noturēt. Martinam Dukuram izdevās pēdējā brauciena starts, taču trases otrajā pusē pašreizējais Pasaules kausa īpašnieks nespēja nobraukt tik ātri kā Montgomerijs savā mājas trasē. Martins Dukurs bija līderis pēc visiem pirmajiem trim braucieniem.

Otrs Latvijas braucējs Tomass Dukurs guva 4. vietu, par 1,40 sekundēm atpaliekot no uzvarētāja. Bronzas medaļu ieguva Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš Tomasu Dukuru apsteidza par 0,38 sekundēm.

Latvijas hokeja valstsvienība piektdien otrajā spēlē ar 2:5 zaudēja Čehijas izlasei, turklāt trīs ripas ielaida jau pirmajās piecās minūtēs. Vārtus Latvijai guva Kristaps Sotnieks un Ģirts Ankipāns, otrajā trešdaļā samazinot rezultāta starpību līdz 2:4. Neatkarīgi no sekmēm grupas turnīrā Latvijas izlase saglabās cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

Sestdien, 20. febr.

Jānis Paipals sestdien ieņēma 54. vietu 30 km iedzīšanas distancē. Paipals bija pēdējais no 3 sportistiem, kurus līderi paspēja apdzīt par apli, kādēļ tika noņemti no distances, taču vietu klasifikācijā ieguva. No 64 startējušajiem klasificēti tika 56 slēpotāji.

Latvijas hokejisti sestdien, ar bezierunu zaudējumu 0:6 Slovākijai, beidza priekšsacīkšu turnīru, kurā tika zaudēts visās trīs spēlēs. Pēc trešā zaudējuma kļuva skaidrs, ka Latvijas izlase pēc priekšsacīkstēm kopējā rangā ieņems pēdējo 12. vietu.

Latvijas šorttrekists Haralds Silovs sestdien 1000 metru distancē netika pusfinālā, paliekot 16. vietā. Savā ceturtdaļfināla skrējienā Silovs palika pēdējā ceturtajā vietā, jo piedzīvoja kritienu. Pusfinālam kvalificējās ātrākie divi skrējiena dalībnieki.

Latvijas bobslejisti Edgars Maskalāns un Daumants Dreiškens sestdien ieņem 8. vietu pēc diviem braucieniem divnieku sacensībās. Latvijas ekipāža divus braucienus summā ir veikusi minūtē un 44,48 sekundēs. Otrajā braucienā Maskalāns/Dreiškens uzrādīja septīto labāko rezultātu. Divnieku sacensībās nestartē Jānis Miņins, kuram olimpisko spēļu atklāšanas dienā tika veikta apendicīta operācija. Miņins vēl cer atgūties pēc operācijas un startēt četriniekos.

Svētdien, 21. febr.

Latvijas kalnu slēpotājs Roberts Rode svētdien nefinišēja superkombinācijas pirmajā disciplīnā nobraucienā. Startēja 52 dalībnieki, no kuriem finišu sasniedza 46 slēpotāji. Rode bija viens no sešiem braucējiem, kuri nokrita. Rode distancē netika tālāk par trases augšējo posmu, krītot pēc neveiksmīga mēģinājuma veikt pagriezienu. Trasi Rode pameta pats saviem spēkiem un nekas neliecināja, ka viņš varētu būt guvis traumu.

Starptautiskās Bobsleja federācijas (FIBT) mediķis novērtējis Latvijas bobslejista Jāņa Miņina veselības stāvokli, un viņam nav iebildumu, ka sportists startēs olimpiskajās spēlēs bobsleja četrinieku ekipāžu sacensībās. Jau svētdienas vakarā Miņinam bija paredzēts treniņš.  ∎

(Rakstā ar atļauju izmantoti materiāli no Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) oficiālās mājaslapas http://www.olimpiade.lv )