Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Iepazīstieties – etnoroka grupa „Laimas Muzykanti“

Kultūras dienas Sidnejā

Laikraksts Latvietis Nr. 305, 2014. g. 16. apr.
Artūrs Uškāns -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
AL55KD

No kreisās: Matīss, Inta, Artūrs Uškāni, Armands Varslavāns un Inga Zeile. FOTO Gints Mālderis.

Laimas Muzykanti – etnoroka grupa no Daugavpils, kura Latvijā ir pazīstama un tiek aicināta koncertēt arī ar nosaukumu Uškānu ģimenes ansamblis.

Grupa Laimas Muzykanti tika dibināta 1995. gada oktobrī, Daugavpils Universitātē un sākotnēji bija Studentu Deju ansambļa Laima pavadošā folkloras kopa. Kopā ar dažiem domubiedriem grupu izveidoja un kopš tā laika vada Latvijā pazīstams multinstrumentālists, folklorists, komponists un dzejnieks Artūrs Uškāns.

Laimas Muzykantu sākotnējais skanējums ir raksturojams kā tuvināts autentiskai folkloras mūzikai, izmantojot tautas mūzikas instrumentus un autentiskus tautas dziedājumus, kas veidoti balstoties uz folkloras ekspedīcijās vāktajiem tautas teicēju dziedājumiem un tautas muzikantu spēlēšanas manierēm. Par tā laika grupas skanējumu liecina 1999. gadā izdotais albums Danco Dievis, kurā Laimas Muzykanti ir ierakstījuši četras dziesmas. 1999. gadā kā labākā vokāli instrumentālā folkloras grupa Laimas Muzykanti ieņēma 1. vietu Starptautiskā festivālā-konkursā Music World Fivicānā (Fivizzano), Itālijā.

Kopš dibināšanas brīža Laimas Muzykantu ierakstītā mūzika tiek izmantota Latviešu Vispārējo Dziesmu un Deju svētku repertuārā.

2000. gadā pēc kopīgas muzicēšanas II Vispasaules Folkloriādē Tokijā, Japānā grupai pievienojas toreiz vēl tikai sešpadsmitgadīgā, tagad nu jau izcilā latviešu folkdziedātāja Kristīne Kārkle-Puriņa, kura kopš 2005. gada grupā aktīvi nemuzicē, taču piedalās grupas ierakstos un svarīgākajos koncertos.

Kopā ar draugiem no folkoras grupām Iļģi, Laiksne u.c., divi Laimas Muzykantu dalībnieki Artūrs Uškāns un Edgars Skrāģis piedalās projektā Alus Dziesmas, kurš saņem Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu kā labākais folkloras ieraksts 2001. gadā. Tajā pašā gadā grupa sāk eksperimentēt ar elektroniskiem mūzikas izteiksmes līdzekļiem, taču galu galā paliek uzticīgi „dzīvam“ skanējumam, vienīgi autentiskiem tautas mūzikas motīviem un tradicionālo mūzikas instrumentu skanējumam klāt nāk rokmūzikai raksturīgi aranžējumi.

2003. gada oktobrī nāk klajā Laimas Muzykantu pirmais patstāvīgais albums Gonam gona. Ierakstos piedalās leģendārās progresīvā roka grupas Elpa basģitārists Valdis Rundzāns, kurš pēc ierakstiem piebiedrojas Laimas Muzykantiem pastāvīga dalībnieka statusā.

Kopš tā laika grupa ir izdevusi patstāvīgu albumu Orkla Bolss un vairākus singlus, kuri iekļauti un izdoti vairāku mūzikas izdevniecību ierakstu kompilācijās. Laimas Muzykanti sadarbojas un sniedz kopīgus koncertus kopā ar tādām izcilām latviešu popmūzikas zvaigznēm, kā Lauris Reiniks un Olga Rajecka.

Šis, protams, nav viss grupas Laimas Muzykanti stāsts, tā ka, esiet modri, jo turpinājums sekos...

Informācija no Artūra Uškāna
Laikrakstam „Latvietis“



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com