Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Latvijas Okupācijas muzejs

Marta notikumu hronika

Laikraksts Latvietis Nr. 304, 2014. g. 9. apr.
Inese Krieviņa -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
OM

Latvijas Okupācijas muzejs

Kultūras ministre Dace Melbārde ar Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdi Valteru Nollendorfu. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

25. marts pie Brīvības pieminekļa Rīgā. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

Zviedrijas karaļpāris ar Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdi Valteru Nollendorfu. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

Zviedrijas karaliene ar Okupācijas muzeja direktores vietnieku Gunāru Nāgelu. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

Zviedrijas karaļpāris ar Valteru Nollendorfu un Aiju Ebdeni. FOTO Latvijas Okupācijas muzejs.

Sadarbībā ar Lietuvas Republikas vēstniecību Latvijā, 13. martā rīkojām tikšanos ar projekta Misija Sibīrija 2013 dalībniekiem. Divi jaunieši no Lietuvas stāstīja par 2013. gada ekspedīciju uz Sibīriju. Tā bija jau divpadsmitā ekspedīcija, kurā jaunieši devās, lai sakoptu Sibīrijas dziļumā novārtā atstātos izsūtīto un politiski ieslodzīto lietuviešu kapus un satiktos ar Sibīrijā dzīvojošajiem lietuviešiem.

20. martā notika lietuviešu režisora Audrjusa Juzēna mākslas filmai Ekskursante veltīta preses konference. Filma ir balstīta uz patiesu dzīvesstāstu. Tās galvenā varone - desmit gadus veca meitene izbēg no vilciena ar izsūtītajiem un dodas 6000 km garā, bīstamā un piedzīvojumiem pilnā ceļā atpakaļ uz Lietuvu. Kā atzina preses konferences dalībniece Sandra Kalniete, filma ir piemineklis visām izsūtījumā nonākušajām un dzimušajām sievietēm. Filmu no 28. marta līdz maija beigām rādīs Latvijas kinoteātros.

21. martā muzejā viesojās Kultūras ministre Dace Melbārde. Pēc muzeja ekspozīcijas apskates ministre iepazinās ar muzeja nodaļu darba aktualitātēm. Muzeja direktore Gundega Michele izteica pateicību par Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu, kas šogad ir ievērojami pieaudzis. Tāpat tika pārrunātas Kultūras ministrijas iespējas veicināt Nākotnes Nama projekta virzību.

25. martā muzejs organizēja piemiņas brīdi 1949. gada martā deportētajiem Baltijas valstu iedzīvotājiem. Šogad līdzās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogiem gājienā uz Brīvības pieminekli bija redzams arī Ukrainas karogs.

26. martā muzejā viesojās Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija ar pavadošo delegāciju. Vizītes noslēgumā augstajam viesim pasniedza īpašu dāvanu  – divas fotogrāfijas, kurās karalis, būdams vēl mazs zēns, redzams, turot rokās Latvijas karodziņu. Fotogrāfijas tapa 1956. gada 17. jūlijā, kad neliels pulks Vācijā nonākušo latviešu bēgļu bērni no vasaras nometnes Zviedrijā devās tikties ar toreizējā Zviedrijas troņmantnieka, tagadējā Zviedrijas karaļa Kārļa XVI Gustava ģimeni viņu vasaras rezidencē Sūllīdenas pils parkā. Simbolisko dāvanu Okupācijas muzejā Zviedrijas karalim pasniedza Latviešu kopības Vācijā pārstāve Aija Ebdene, kura bija minēto notikumu aculieciniece.

27. martā muzejā atvēra Baibas Šābertes grāmatu par Lidiju Lasmani – Doroņinu L Brīvības cena. Grāmata izdota apgādā Jumava, nopērkama Latvijas grāmatnīcās un Okupācijas muzejā.

Inese Krieviņa
Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu vadītāja
2.04.2014



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com