Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Hanoja un uz ziemeļiem pie Ķīnas robežas

Marijas un Pētera Vjetnamas ceļojums (3)

Laikraksts Latvietis Nr. 286, 2013. g. 28. nov.
Marija Perejma -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Skolas dienas sākums. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Atstājam Bao Lac. FOTO Gunta R..

Ba Be ezers. Skats no alas. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Restorāns ceļā uz Cao Bang. Burkas ar veselīgo sulu. FOTO Gunta R..

Cao Bang. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Ceļā uz udenskritumu. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Ban Gloc ūdenskritums. Upes otrā pusē ir Ķīna. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Robežas stabs. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Braukšanas tērps sargā no ielas putekļiem. FOTO no Perejmu ģimenes arhīva.

Otrais turpinājums. Sākums LL283, LL284.

Pirmdiena, 7. oktobris

Augšā ar saules gaismu es pirms brokastīm sekoju skolnieku baram, kas bija cēlušies plkst. 5.00, jo skola sakās plkst. 7.30. Garām tirgum tie paķēra siltas rīsu pusdienas, pāri tiltam un iekšā pa lieliem vārtiem. Skatos, ka daži bērni paņēma īsāko ceļu – iet pa taisno – pāri upei, jo tajā ūdens tikai līdz ceļgaliem, citi vēl upes malā mazgāja drēbes un būs vēlāk. Uz skatuves ar mikrofonu stāvēja direktrise. Bērni sarindojās, iesākās karogu celšana, bungas deva ritmu, un ar komunistu dziesmas izskanēšanu sākās mācību nedēļa.

Ievēroju, ka skolām un valsts iestādēm ir tā pati mūra krāsa. Droši vien pirkta vairumtirdzniecībā!

Man šī vietiņa ļoti patika: pie upes, pie miera, pie sirsnīgiem cilvēkiem.

Daudziem šeit nav īstās ģimenes saknes. Kad valdība skatījās cilvēku skaitu, tad vēroja, ka dienvidos Mekong Delta palika pa biezu, un kaut gan tā zeme ir ražīgāka, cilvēkiem vietas samazinās. Ziemeļos kalna rajonos nebija daudz ļaužu, un valdība izlēma pārvietot dažas ģimenes uz dzīvi jaunā mājvietā. Plāns ir strādājis, bet cilvēka cenu nevar aprēķināt.

Pusdienas laikā nokļuvām Ba Be Nacionālā parkā, kur atrodas lielākais Vjetnamas saldūdens ezers, kas ir arī viens no pasaulē skaistākajiem. Ieēdam varenu maltīti, bet pēc tās cāļu un bambusa zupas, kur kaulu vietā bija cāļa pēda ar visiem nagiem, mans vēders protestēja. Pēc divu stundu gulēšanas mēs salīgām mieru un tikai uz priekšu!

Kompleksā bija liels peldbaseins, bet ūdens zaļais tonis, nezāles un zvejnieka āķis teica, ka peldēt nebūtu ieteicams.

Otrdiena, 8. oktobris

Diena iesākās ar rīsu zupu un pankūkām. Tad uz upi, laivu un skatiem. Zvejnieki bija savu dienu jau iesākuši. Apkārt bija laivu skaņas, šad un tad putni redzami – tie stārķim ir radinieki, liels klusums un miers. Apstājamies taju (Tay) ciematā un ar kājām aizstaigājam uz Dau Dang ūdenskritumu. No tā aizsprostojuma veido hidro spēku. Lai taupītu šo skaisto dabu, valdība ierobežo laivu kustību un to ikdienas tūristu skaitu. Bija īpatnēji iebraukt skaistā alā, kuru varējam izstaigāt un tad turpināt tālāk līdz ezera otrai pusei.

Vakarā iebraucam Cao Bang. Šī lielā pilsēta arī plešas blakus upei, abos upes krastos un ir trokšņaina. Šeit vecās parašas satiekas ar jaunām. Augstie papēži un eleganti mocīši. Visiem mocīša braucējiem ķermenis un mutes segtas ar pēdējām modes krāsām, lai sargātu no ielas putekļiem. Pēters ievēroja gan, ka mocīšu šoferiem nav obligāti jāvelk ķiveres, tās, kas bija galvā, neapsedza ausis, lai braucējs varētu turpināt sarunas, pielīmēts pie sava mobilā. Šeit arī atrodas Hočīmina (Ho Chi Minh) piemineklis un zālājs.

Turpmāk vēl



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com