Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


„Dziesmu svētku ceļš“

Tēlniecības izstādi apskatāma t/c „Galerija Centrs“

Laikraksts Latvietis Nr. 264, 2013. g. 4. jūlijā
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DziesmuSvetki2013

„Dziesmu svētku ceļš“. FOTO Dziesmu un Deju svētki.

„Dziesmu svētku ceļš“. FOTO Dziesmu un Deju svētki.

„Dziesmu svētku ceļš“. FOTO Dziesmu un Deju svētki.

No 26. jūnija līdz 22. jūlijam Dziesmu un deju svētku ieskaņā t/c Galerija Centrs Latvijas Nacionālās kultūras centrs sadarbībā ar projektu Art&Shopping būs apskatāma bērnu un jauniešu tēlniecības izstāde Dziesmu svētku ceļš. Izstādes autori ir gandrīz 500 audzēkņi un skolotāji no 28 mākslas un vispārizglītojošām skolām. Projekta ietvaros uz Rīdzenes ielas 27. un 28. jūnijā no plkst. 16.00 – 19.00 pie vēsturiskajām kāpnēm notika radošās darbnīcas, kurās bija iespējams radīt savu Dziesmu svētku ceļa figūru, kas pēc tam tika pievienota centrālajam objektam.

Gatavošanās izstādei aizsākās jau 2013. gada pavasarī. Jaunie mākslinieki – tēlniece Liene Mackus, scenogrāfs Artūrs Arnis, keramiķe Elīna Titāne, tēlniece Dace Brakmane ciemojās dažādās Latvijas skolās, lai radošajās darbnīcās skolās iepazīstinātu skolēnus ar Dziesmu un deju svētku ideju un iedvesmotu bērnus piedalīties izstādes objekta veidošanā. Sekojot kopīgajai izstādes iecerei, bērni radošajās darbnīcās no baltas akmens masas veidoja visdažādākos tēlus – cilvēkus, dabas objektus, dzīvniekus, arhitektūras un citas detaļas, izdomājot un attēlojot ar svētku norisi saistītus neparastus notikumus un situācijas.

„Latvijā ir spēcīga Dziesmu svētku tradīcija – daudzām ģimenēm dziedāšanas svētki ir mantojums, kas tiek nodots no paaudzes paaudzei. Mazie dziedātāji izauguši par lieliem koristiem, kas tagad dziedāšanā iesaista savas jaunās atvases. Rīdzenes ielā apskatāmajā izstādē māla figūras veidojuši bērni, kas ar savu roku darbu centušies attēlot savu redzējumu par dziesmas ceļu. Iespējams, daži no bērniem līdz ar šo projektu sajutīs Dziesmu svētku nozīmīgumu, un tie kļūs par neatņemamu viņu dzīves sastāvdaļu, tāpat kā tas ir tūkstošiem latviešu visā pasaulē,“ saka Zita Siliņa, t/c Galerija Centrs vadītāja.

Dace Melbārde, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore: „Latvijas Nacionālā kultūras centra realizētais projekts Dziesmu svētku ceļš ir lielisks piemērs tam, kā integrēta pieeja spēj izglītot, ieinteresēt un dod impulsu radīt. Izstādē var lieliski ieraudzīt procesus no dziesmas rašanās līdz tās kulminācijai Dziesmu svētkos. Katrs, kas pielicis savu roku šīs izstādes tapšanā, labi redz kopskatu, kas veidojas, ja kopā sanāk tik liels daudzums dziedāt un dejot gribošu cilvēku daudzums.“

Tēlniecības izstāde Dziesmu svētku ceļš ir uz faktiem un personīgiem stāstiem balstīts vizuāls stāsts par Dziesmu svētku tradīcijas rašanos un to norisi. Izstādes tēli kārtoti vairākos, savstarpēji saistītos sižetos, kas vizualizē kopīgo Dziesmu svētku stāstu, veidojot 20 metru garu objektu.

Tēlniecības objekta vēstījums sākas ar Dziesmu svētku izcelšanos, pirmajiem dziedāšanas svētkiem Dikļos, Dziesmu svētku dalībnieku gājienu uz Rīgu. Objekta nozīmīgākā daļa ir koncerts Dziesmu svētku estrādē Mežaparkā, tematiski atspoguļojot svētku kulmināciju.

Izstāde tiek atklāta t/c Galerija Centrs projekta Art&Shopping ietvaros, kas tiek veidots ar nolūku parādīt pilsētas viesiem mūsdienu Latvijas mākslas un kultūras zīmes, kuru vērtība ir kontekstā ar pasaules elpu vai arī reprezentē kādu būtisku parādību mūsu mākslas telpā. 2013. gada vasaras garumā Rīdzenes ielā bez Dziesmu svētku ceļš būs vērojama arī izstāde par latviešu tautas zīmēm.

Inga Vasiļjeva
Dziesmu un deju svētku preses sekretāreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com