Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Simbolisks un vienojošs brīdis

Pirmie 100 Dziesmusvētku karogi devušies uz novadiem

Laikraksts Latvietis Nr. 263, 2013. g. 26. jūnijā
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DziesmuSvetki2013

Dziesmu svētku karogi. FOTO Dziesmu un Deju svētki.

XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku atklāšana notiks ar īpaši izveidotu karogu pacelšanu 420 Latvijas vietās. Pēc svētku galvenā režisora Uģa Brikmaņa ieceres 30. jūnijā, pašā dienas vidū, kad saule ir zenītā, tiks pacelti Dziesmu un deju svētku karogi, tā simboliski atklājot svētkus visā Latvijā.

21. jūnijā ar uzņēmuma Latvijas Pasts atbalstu uz Latvijas novadiem devušies pirmie 100 Dziesmu un deju svētku karogi. Sākot no aprīļa, uz svētku rīkotāja – Latvijas Nacionālā kultūras centra – biroju no visas Latvijas tika iesūtītas svētku zīmes, kuras iedziedāja katras konkrētās vietas kolektīvi – koris, deju ansamblis, folkloras grupas, amatierteātri utt. Šīs svētku zīmes uzdrukāja uz īpaši veidota karoga.

„Svētku atklāšana novados ir simbolisks un vienojošs brīdis. Svētku dalībnieki, kas dosies uz Rīgu, un mājās palicēji kopā pacels karogu, kas plīvos līdz pat svētku pēdējai dienai, sagaidot mājās dalībniekus. Tā ir skaista, bet aizmirsta tradīcija – pavadīt savējos un novēlēt izdošanos. Visus atklāšanas ceremonijas dalībniekus novados lūdzam iesūtīt mums fotogrāfijas no karoga pacelšanas brīža. Iesūtītos attēlus izmantosim kā atklāšanas pasākuma Dziesmu svētku parkā scenogrāfijas elementus,“ stāsta svētku galvenais režisors Uģis Brikmanis.

„Esam lepni par to, ka Latvijas Pasts iesaistās īpašo Dziesmu un Deju svētku sajūtu radīšanā ne tikai Rīgā, bet ikvienā Latvijas pilsētā, novadā un ciemā. Pēc dažām dienām svētku karogi sasniegs adresātus, lai dāvātu svētkus visiem Latvijas iedzīvotājiem Dziesmu un Deju svētku laikā,“ uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Arnis Salnājs.

Inga Vasiļjeva
Dziesmu un deju svētku preses sekretāreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com