Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Dziesmusvētku „Sidraba birzs vainags“

Rotā Rīgas centru

Laikraksts Latvietis Nr. 263, 2013. g. 26. jūnijā
Inga Vasiļjeva -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DziesmuSvetki2013

„Sidraba birzs vainags“. FOTO Gunārs Nāgels.

Pirmdien, 17. jūnijā tika atklāts XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētku galvenā mākslinieka Ivara Mailīša vides objekts Sidraba birza vainags. No 17. jūnijā līdz pat svētku noslēgumam ikviens ir aicināts iziet cauri Sidraba birzs vainagam Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā.

Līdz 15. jūnijam www.dziesmusvetki.tv 3000 interesentu ierakstīja savu vārdu Sidraba birzs vainaga lapotnē. Vainagu veidojot, šīs sidraba lapiņas ar cilvēku vārdiem ir iekārtas vides objektā, kļūstot par centrālo svētku objektu Rīgas centrā un sasaucas ar Noslēguma koncerta scenogrāfiju.

„Dziesmu un deju svētki ir latviešu tautas garīguma simbols. Tas ir visspilgtākais piederības apliecinājums Latvijai un latviešu tautai. Tieši vēlme, nepieciešamība būt piederīgam tam, no kā esi cēlies, liek latviešiem visā pasaulē uzturēt dzīvu Dziesmu un deju svētku tradīciju. Šajā pirmssvētku laikā es aicinu ikvienu latvieti vismaz domās iziet cauri simboliskajai sidraba birzij un sajust to milzīgo, vienojošo spēku, kas ļāvis mūsu tautai dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī!“ atzīmē Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

„Noslēguma koncerta scenogrāfijas galvenie elementi ir sidraba birzs un gaisma. Simboliskiem kokiem savstarpēji savijoties, veidojas birzs, kura liec savus zarus pār dziedātājiem, paklanoties un mirdzot. Saules ceļš no ausmas līdz rietam iet caur sidraba birzi, bet īsākajā Līgo naktī turpinās kopkora izstarotajā tautas gara gaismas vainagā. Tā ir veldzēšanās tīrākajā avotā, kuru radījusi latviešu tauta!“ par savu ieceri stāsta Ivars Mailītis. Sidraba birzs tēls caurvij I. Mailīša darbus – no Mežaparka jaunās estrādes projekta Sidraba birzs dziesmu kalnā līdz Šaoliņas mūku tempļa projektam Ķīnā Latvijas paviljonam Expo 2010, no skolēnu deju svētku scenogrāfijas 2010. gadā līdz 2013. gada svētku Noslēguma koncerta vizuālajām iecerēm.

„2008. gadā konkursā par Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukciju uzvarēja ideja Sidraba birzs. Šis objekts un svētku Noslēguma koncerta scenogrāfija ir kā simbolisks tilts uz nākotni. Ceram, ka tiks pieņemti atbildīgi lēmumi, un 2018. gadā Dziesmu un deju svētki jau notiks Sidraba birzī – pilnībā realizētā jaunajā Mežaparka Lielajā estrādē,“ atzīmē Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde.

Inga Vasiļjeva
Dziesmu un deju svētku preses sekretāreAtbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com