Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Par „dziesmusvetki.TV“

Dziesmu svētku radošais direktors par domēna nosaukumu

Laikraksts Latvietis Nr. 253, 2013. g. 18. apr.
Gatis Mūrnieks -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
DziesmuSvetki2013

Laikraksta „Latvietis“ 252. numurā prasījām, kāpēc Latviešu Vispārējo dziesmu un deju svētku oficiālai mājas lapai ir Tuvalu salai piederošā adrese „dziesmusvetki.tv“, bet ne Latvijai piederošā adrese „dziesmusvetki.lv“. Laikraksts saņēma Dziesmu svētku radošā direktora un McCann Rīga radošā direktora Gata Mūrnieka komentāru.

dziesmusvetki.tv izvēle pamatojama ar komunikācijas risinājumu izstrādātāju vēlmi izpildīt galveno stratēģisko mērķi – šajos Dziesmu un deju svētkus iesaistīt iespējami vairāk cilvēku.

Tas nepieciešams, lai visām auditorijām skaidrotu ne tikai šī sociālā fenomena māksliniecisko un izklaides funkciju nozīmi, bet arī komunikācijas, ekonomisko un galvenais – ideoloģisko – potenciālu.

Mēs uzskatām, ka Dziesmu svētki skatāmi kā sociālā kapitāla forma, kas pirms 140 gadiem kalpoja par pamatu Latvijas valsts izveidei, bet kam šobrīd jākļūst par laika pārbaudītu latviešu kultūras un vērtību simbolu.

Lai panāktu šī kapitāla pārmantošanu un pielietošanu kā koros un deju kolektīvos, tā arī ārpus tiem, jāskaidro Dziesmu svētku aktualitāti arī mūsdienu sabiedrībā, sevišķi jaunās paaudzes vidū. Tādēļ, sekojot LU SZF Dr.sc.soc. Tāļa Tīsenkopfa atzinumiem, nepieciešams konkurēt ar pasaules populārās kultūras vērtību patērēšanu, ko vairākus gadu desmitus sekmē tieši TV formāta satura translācija. Mēs esam pārliecināti, ka vislabākais veids, kā iegūt uzmanību un rādīt Dziesmu svētku daudzās šķautnes, ir izmantot tos pašus līdzekļus – izveidojot 8 raidījumu ciklu, kurā bez maksas rādīsim vairāk nekā 50 sērijas par visdažādākajām tēmām, izgaismojot patiesības par mūsu valstij tik nozīmīgajiem svētkiem. Mēs apzināmies, ka klasiskā izpratnē interneta vietne, kas informē par svētkiem, būtu jāreģistrē ar domēnu „.lv“, taču uzskatām, ka ir attaisnojama vēlme simboliski uzsvērt iepriekš izklāstīto atšķirību, lietojot tieši „.tv“ nosaukumu.

Paturot prātā, ka esam publiski apņēmušies Dziesmu svētku vajadzībām netērēt ne santīmu, lai veidotu vai maksātu par reklāmu tās tradicionālā izpratnē, visas pūles vēršam uz t.s. nopelnītajiem un pašu medijiem, lai pielietotu netradicionālus risinājumus un paļautos uz to, ka interneta lietotāji ar redzēto dalīsies visā plašajā globālajā tīmeklī – arī Tuvalu salās. Lai svētki atbalsojas! #dzsv

Gatis Mūrnieks
Dziesmu svētku radošais direktors
Laikrakstam „Latvietis“Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI
Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com