Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Grupa „Albert Road“

Paralīze neatturēja Jāni no viņa sapņa īstenošanas Anglijā

Laikraksts Latvietis Nr. 204, 2012. g. 6. jūnijā
Dace Gaile -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv

Grupa „Albert Road“. FOTO Publicitātes foto.

ABN. Grupas Albert Road stāsts sākās 2009. gada 9. februārī, kad Jānis Grieze (ritmu ģitāra, komponists) no Latvijas pārcēlās uz dzīvi Lielbritānijā, Vellingboro (Wellingborough) pilsētā. Vienīgā iedzīve, ko viņš paņēma līdz no Latvijas, bija mugursoma, kurā atradās trīs T-krekli. Jāņa mērķis bija tikai viens – attīstīties un pilnveidoties mūzikā, komponēt un izmēģināt savus spēkus angļu publikas priekšā. Taču pats svarīgākais – palīdzēt savai ģimenei, kura palikusi Latvijā. Jāņa brālis Anrijs (balss), māsa Dita (bass) un mamma Daiga (mūzikas skolotāja) – visi ir mūziķi.

Lai nopelnītu naudu un izdzīvotu Apvienotā Karalistē (AK), Jānis sāka strādāt augļu fabrikā. No pirmās algas viņš iegādājās ģitāru un brīvo laiku pavadīja, komponējot mūziku un rakstot liriku. Pēc drauga un darba kolēģa ieteikuma, Jānis katru trešdienu uzstājās Pakava kroga Akustiskā klubā (The Horseshoe Inn Acoustic Club), brīvā mikrofona vakaros savā pilsētiņā.

Tā tas viss turpinājās līdz 2009. gada 29. augustam, kad Jāņa dzīvi pārņēma skumjš un šausmu pilns notikums. 29. augusta vakarā Jāņa dzīve pārvērtās par elli. Vietējie Vellingboro latvieši, kuri dzīvoja tur pat blakus, nevarēja samierināties ar to, ka Jāņa dzīves uzskati ir savādāki un ka viņš savā dzīvē vēlas ko sasniegt, tāpēc nolēma ar Jāni izrēķināties.

Vienīgais, ko Jānis atceras, ir, ka nākamajā rītā pamodās Keteringa slimnīcā, pa pusei paralizēts un ar smagiem miesas bojājumiem. Iemesls šim uzbrukumam bija – skaudība par to, ka Jānis mēģināja savā dzīvē kaut ko sasniegt un nepavadīt savu atlikušo dzīvi Anglijas noliktavās. Latviešu skaudībai dažreiz nav robežu... Kā vēlāk izmeklēšanas gaitā noskaidrojās, visi latvieši, kuri uzbruka Jānim, bija iepriekš izdarījuši noziegumus un krimināli sodīti Latvijā.

Pirmā doma, Jānim pamostoties slimnīcas palātā, bija: "Es vairs nekad nevarēšu spēlēt ģitāru!" Visa kreisā ķermeņa puse pilnībā bija paralizēta. Bija arī atmiņas zudums par notikušo uzbrukumu. Ārstiem tika pateikts, ka Jānis ir nokritis no velosipēda.

Neskatoties uz šo traģisko un skumjo notikumu, Jānis savu ieceri pilnveidot mūzikas karjeru neatmeta. Līdz 2010. gada maijam Jānis darīja visu iespējamo, lai atgūtu veselību un varētu atsākt spēlēt ģitāru. Viņam palīdzēja draugu atbalsts – brāļi Artūrs un Aivars Šambari. Ar viņiem Jānis iepazinās, strādājot fabrikā. Motivēts un pozitīvi noskaņots Jānis kopā ar Artūru nolēma, ka ir jāturpina darboties mūzikas jomā. Tā arī tika pieņemts lēmums par grupas izveidošanu.

Pēc sarunas ar Artūru, Jānis piezvanīja savai ģimenei Latvijā un teica, ka 17. jūlijā (2010.gadā) viņiem ir pirmais grupas mēģinājums Anglijā, Vellingboro. 10. jūlijā Jāņa ģimene Dita, Anrijs un viņu mamma Daiga pārcēlās uz dzīvi Lielbritānijā. Sākumā grupā, kura vēl bija bez nosaukuma, darbojās četri dalībnieki – Jānis, Dita, Artūrs un Anrijs. Vēlāk piebiedrojās Artūra brālis Aivars. Tā grupa uzsāka savu darbību, apvienojoties divām ģimenēm.

Lai izdzīvotu, parūpētos par savām ģimenēm un nomaksātu rēķinus, visi grupas dalībnieki strādā noliktavās. Tikai reizi nedēļā, sestdienās, grupa var sanākt kopā studijā – relaksēties, komponēt, rakstīt un izbaudīt mūziku.

2010. gada 12. janvārī grupai notika pirmais koncerts Pakava krogā, brīva mikrofona vakarā Vellingboro pilsētā. Tad arī tika lemts par grupas nosaukumu. Tā kā visi grupas dalībnieki dzīvoja uz vienas ielas – Albert Road, attiecīgi radās grupas nosaukums – Albert Road. Šī koncerta laikā grupa ar tobrīd pieejamo aparatūru uzņēma savu pirmo video Be Yourself (video var noskatīties:

http://www.muzu.tv/wwwreverbnationcomalbertroadband/albert-road-be-yourself-youtubever-music-video/1338220/).

Vēlāk studijā tika filmēts video Did You Know (http://www.youtube.com/watch?v=FumZTGyQFoQ) un All Right Live (http://www.youtube.com/watch?v=1PuRB4u51pQ)

2012. gada janvārī grupai piebiedrojās menedžeris, austrālietis Šons Aldreds (Shaun Aldred) un Dace Gaile (Anglo Baltic News redaktore). Veiksmīga komandas darba rezultātā, 2012. gada martā Albert Road iekļuva AK lielākajā grupu konkursā Live and Unsigned (Dzīvā un bez līguma). Ar smagu darbu, apvienojot ikdienas darbus noliktavās ar darbu studijā, Albert Road iekļuva Dzīvā un bez līguma konkursa apgabala finālā – Dzīvā šova reģiona finālā (Live Show Area Final).

Tas ir grupas Albert Road veiksmīgākais starts Lielbritānijā. Ir iegūta liela pieredze. Grupa nedomā apstāties, jo ir jāsasniedz mērķi, pēc kuriem tā tiecas. Smags darbs grupu nebiedē. Tuvākajā laikā Albert Road ir paredzēti koncerti, piedalīšanās dažādos vasaras festivālos, par kuriem tiks ziņots drīzumā. Šobrīd Albert Road strādā pie jaunajām dziesmām un albuma. Albert Road izsaka ļoti lielu paldies savām ģimenēm par atbalstu un sapratni britu mūzikas šova Dzīvā un bez līguma laikā.

Sagatavoja – Dace Gaile (Anglo Baltic News) "Albert Road"
Laikrakstam "Latvietis"



Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI




Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija




SLUDINĀJUMI


BookDepository.com