Laikraksts Latvietis

Laiks Latvijā:


Pateicības vēstule

No studentes Ivetas Annas Mundas

Laikraksts Latvietis Nr. 623, 2020. g. 11. nov.
Jānis Grauds -


Ieteikt Facebook.com

ieteikt draugiem.lvIeteikt draugiem.lv
LAAJ

2018. gadā LAAJ paspārnē bija akcija Mana dāvana Latvijai. Lūdzām cilvēkiem atteikties no dzimšanas dienu dāvanām par labu „Vītolu Fondam.“ Nesen saņēmu vēstuli no studentes Ivetas Annas Mundas, kas saņēma stipendiju no saziedotās naudas. Gribu ar to dalīties.

„Augsti godājamie Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē ziedotāji!

Vispirms vēlos pateikt sirsnīgu paldies par Jūsu sniegto finansiālo atbalstu, kas man ļauj pietiekami daudz laika veltīt studijām, kā arī finansiāli neapgrūtināt savus vecvecākus.

Mans viedoklis par attālināto studiju procesu droši vien atšķirsies no daudziem citiem studentiem – patiesībā man ļoti patīk studēt šādā veidā (to minēju jau savā iepriekšējā vēstulē). Man šķiet, ka šādi varu efektīvāk saplānot savu laiku. Bet te noteikti lielu lomu spēlē manas universitātes RSU katedru vadītāju un docētāju spēja ļoti veiksmīgi pielāgot studiju procesu pašreizējai situācijai (cik varu spriest pēc tā, ko esmu dzirdējusi no draugiem un paziņām, diemžēl vairākās citās Latvijas augstskolās un universitātēs tas nav tik labi izdarīts). Visu septembri RSU strādāja pilnīgi attālināti, oktobra pirmajā pusē nodarbības drīkstēja notikt klātienē, bet, sākot ar 26. okt. atkal studējam pilnīgi attālinātā režīmā. Lekcijas tiek ierakstītas video formātā un ir ievietotas e-studijās. Šādi varam noskatīties lekciju sev ērtā laikā un to darīt vairākkārt, ja tas ir nepieciešams, kā arī to sadalīt vairākās skatīšanās reizēs. Manuprāt, šīs video lekcijas ļoti atvieglo un padara ērtāku mācīšanās procesu studentiem. Praktiskās nodarbības notiek reizi nedēļā Zoom platformā. Jā, jāpiekrīt, ka nav iespējams nodrošināt visas praktiskās iemaņas, kas tiktu gūtas, ja tiešām tiktos klātienē (un, manuprāt, šīs praktiskās iemaņas ir ļoti būtiska medicīnas studiju sastāvdaļa), tomēr tās ir padarītas maksimāli efektīvas, ņemot vērā pašreizējos apstākļus. Piemēram, lai arī nevaram paši veikt laboratorijas darbus mikrobioloģijā un fizioloģijā, mums tiek piedāvāti videomateriāli ar apgūstamajām metodēm, dažādi dati, kuriem mums pašiem jāveic rezultātu apstrāde un analīze. Šajā semestrī ir parādījies jaunievedums – DemoLab nodarbības anatomijā un histoloģijā. Tās notiek visam kursam kopīgi (līdz ar to samazināta docētāju noslodze) un to laikā docētājas vairāk koncentrējas uz preparātu apskati, piedāvā dažādus vizuālos materiālus utt. (kas, protams, nav līdzvērtīgs klātienes nodarbībām, tomēr, manuprāt, ir ļoti noderīgi, apgūstot vielu). Citos, mazāk praktiskos priekšmetos kā ģenētikā, kur studentu klātbūtne nav obligāti nepieciešama un pilnīgi pietiek ar zvanu Zoomā, uzskatu, ka esam ieguvēji, jo nav katrreiz jāmēro ceļš uz universitāti (kas tomēr prasa zināmu laiku).

Tomēr ir arī tā profesionālās izaugsmes daļa, kas pamatīgi cieš pašreizējās epidemioloģiskās situācijas dēļ. Šogad tiku uzņemta Bioķīmijas studentu zinātniskajā pulciņā. Tam pieteicos lielākoties tādēļ, ka šajos pulciņos tiek piedāvāti mentori, kuru vadībā ir iespējams izstrādāt zinātnisko darbu. Taču diemžēl šobrīd to nav iespējams darīt, jo daudzas klīnikas un laboratorijas nevar pieņemt studentus. Ļoti ceru, ka situācija mainīsies un varēšu gūt pirmo pieredzi pētniecībā.

Vēl viens pluss, ko saskatu šādā veidā organizētā mācību procesā ir tas, ka varu uzturēties Rēzeknē kopā ar savu ģimeni. Šogad septembrī mans brālis uzsāka mācības citā skolā (Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā), un man ir ļoti interesanti pieredzēt viņa pieredzi tur. Tas var šķist sekundāri, tomēr es ļoti augstu novērtēju iespēju būt blakus sev tuvajiem un uzturēt saikni, neatsvešināties. Kas attiecas uz finansiālo situāciju – krīze to nav ietekmējusi. Vēlreiz milzīgs paldies Jums par sniegto atbalstu!

Cieņā un dziļā pateicībā Iveta Anna Munda.“

Jānis Grauds,
LAAJ prezidija priekšsēdis.Atbalstiet laikrakstu

Izvēlēties summu

SLUDINĀJUMI

Latviesu impresijas


ALMA Book


3x3 Australija
SLUDINĀJUMI


BookDepository.com